Domů » Bleskovky » Výřezu displeje se nezbaví ani iPhone 13. Bude ale menší

Výřezu displeje se nezbaví ani iPhone 13. Bude ale menší

Už příští týden Apple odhalí nové iPhony. Dočkáme se hned čtyř variant – přímých nástupců loňských modelů a zbrusu nového iPhone 12 mini s 5,4“ displejem. Všechny chystané telefony budou vybaveny TrueDepth kamerkou s technologií Face ID k rozpoznání uživatele podle obličeje, která bude tradičně umístěna do výřezu v displeji. Jeho velikost se bohužel mezigeneračně nezmění, změnu ale prý můžeme očekávat v příštím roce.

Podle uznávaného informátora Ice Universe výřez displeje nezmizí z iPhonů ani v příštím roce, ale měl by být na výšku o něco tenčí. Šířka pravděpodobně zůstane stejná jako dosud. Chvíli se spekulovalo, že se Apple vrátí ke čtečce otisků prstů, která by mohla být umístěna v displeji nebo v zamykacím tlačítku, ale pokud se tak stane, pravděpodobně se bude jednat pouze o doplňkovou možnost autentizace. Face ID se do důchodu evidentně zatím nechystá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Pokud nebudou ochotní zrušit faceid a integrovat čtečku do displeje, tak úplné odstranění nebude. Faceid kameru bude těžké zmenšit.

  2. Podle toho nákresu to zadávají do výroby? 😁

  3. Mam na fone priestrel v lavom hornom rohu nie je to bez chyby, ale da sa s tym zit, info na hornej liste je posunute o 1cm do prava. Vyrez je ale uz dost prezitok, uz by s tym mali nieco robit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).