Vylepšená trilogie GTA potvrzena. Příští rok dorazí i na mobily

gta 3 vice city san andreas

Dost bylo spekulací. Studio Rockstar Games oficiálně potvrdilo existenci kolekce, která nabídne vylepšené verze legendárních her Grand Theft Auto 3, Vice City a San Andreas. Jak správně naznačovaly nedávné úniky, kolekce ponese název Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition.

grand theft auto the trilogy definitive edition
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Bez ohledu na platformu

Verze pro Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC (přes Rockstar Games Launcher) a Nintento Switch dorazí ještě letos. Dočkají se také hráči na mobilních telefonech – verze pro iOS a Android však dorazí až v první polovině roku 2022.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition Coming Soon

Vývojáři u všech tří her slibují plošná vylepšení včetně grafického kabátku či upravené hratelnosti v duchu současné videoherní produkce. Zároveň však fanoušky ubezpečují, že dojde k zachování původní estetiky i pocitu z hraní.

GTA slaví kulatiny

Více informací bychom se měli dle Rockstaru dozvědět v následujících týdnech. Od příštího týdne začnou z digitálních obchodů mizet současné verze hry, pakliže tedy toužíte po zcela původním zážitku, máte posledních pár dní na jejich zakoupení.

 

Vydání kolekce se překrývá s výročím dvaceti let od původního vydání Grand Theft Auto 3 (2001, PS2). Při příležitosti kulatých narozenin se hráči mohou těšit rovněž na tematický obsah v GTA Online.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku