Domů » Bleskovky » Vydá někdy Nokia telefon s Androidem? Podle Elopa to není vyloučené (oživeno)

Vydá někdy Nokia telefon s Androidem? Podle Elopa to není vyloučené (oživeno)

Už od začátku roku 2011, kdy Nokia poprvé oznámila svoji spolupráci s Microsoftem a výrobu telefonů s operačním systémem Windows Phone, plní řádky technických webů a diskuzních fór spekulace o tom, zda by nebyl lepší volbou Android. Stephen Elop od té doby již několikrát zopakoval, že vzhledem k počtu různých zařízení na této platformě a k významnému postavení Samsungu by bylo pro finského výrobce obtížné své telefony před veřejností odlišit od konkurence.

 

Také v nedávném rozhovoru pro španělský server El Pais přišla řada na toto téma. I tentokrát šéf Nokie zdůraznil, že se firma v současnosti plně soustředí na Windows Phone a v nejbližší budoucnosti na tom nemíní nic měnit. Zároveň ale řekl, že je třeba vždy přemýšlet dlouho dopředu a idea Androidu není v tomto ohledu zcela vyloučená. Jedním dechem ale dodal, že bude zajímavé sledovat nástup HTML5 v mobilních zařízeních, které by mohlo jednoho dne snížit význam zavedených platforem.

Aktualizováno ve 14:00

Zástupci Nokie kontaktovali redaktory serveru Neowin a předali jim přesný přepis původního vyjádření Stephena Elopa, které bylo v médiích snad i vinou špatného překladu poněkud přeformulováno. Elop se v něm k výrobě telefonů s Androidem totiž nijak nevyjádřil, pouze zmínil, že je potřeba vývoj této platformy stejně jako ostatní konkurence, bedlivě sledovat. Bezprostřední budoucnost Nokie je ale spojena s Windows Phone.

Miroslav Havlíček

16 komentářů

 1. Nokia categorically denies that what Elop said implies anything different from what he has stated over and over for months now.

  “Do you rule out 100% launching a smartphone based on Android in 2013?

  Elop: So, the way I think about it is, in the current war on ecosystems, we are fighting with Windows Phone. That’s what we’re doing. Now, what we’re always doing is asking, how does that evolve? What’s next? What role does HTML5 play? What role does Android or other things play in the future? We’re looking further into the future, but it terms of what we’re bringing to market, and what we’re immediately focused on, we’re focused on Windows Phone.”

 2. MartinK (neregistrovaný)

  Ale notak, už dávno jsou venku informace, které tento hoax uvádějí na pravou míru… [odkaz]

  • To nema s tim nic spolecneho,toto co prohlasil Elop je cerstvejsi.

  • MartinK (neregistrovaný)

   Nepravda. Je to přímá reakce na jeho výrok, stačí si prokliknout první odkaz v článku.

  • Ano pravda,kaju se,mel jsem namysli jeste jednu saradu s Androidem ala Nokia a myslel,ze se jedna prave o ni.

   I se me dost ulevilo,ze Nokia neplanuje Android.

 3. Chápu, že Smartmania přebírá většinu zpráv od „větších“ médií, ale je opravdu třeba psát zprávy tohoto typu?

  Je celkem jedno, jak to ve skutečnosti je, protože dokud nějaký model s Androidem nepředstaví, tak nikdy nebudeme vědět, jestli bude nebo ne…

  Proč tedy ztrácet čas takovými zprávami?

  PS: Víte, že Apple připravuje mobil s Androidem?

 4. Toto kdyby se stalo, tak mě napadl v duchu jeden člověk, který by si buď vzal život nebo by postřílel všechny z Googlu a rovnou by se zastavil na šťouch v M$ :D

  • :-D :-D :-D

  • Nesohlasím. Myslím si, že by vzniknul nový web MyAndoid.cz a dočetli bychom se, že Nokia s Androidem je to nejlepší, co může být.

  • EDIT: Hmm, kvůli překlepu v adrese jsem nezjistil, že je už obsazená doména :-/ Chudák Ráďa…

  • Koukám, že taky umíš dobře přilejt olej do ohně :D

  • Pre Nokiu ani nie je dobré aby na Android prešla. Ten sa na lacných zariadeniach bude sekať aj tam. Zato taká 610 je u nenáročných BFU celkom obľúbená (čo sa až čudujem). 620 s WP8 môže byť tiež.

   Minule som u operátora v predajni len čumel ako si niektorí vyberajú mobil. Prišiel tam, že chce nový paušál a teda aj mobil. Dostal do ruky katalóg s cenami na svoj paušál, išiel k vytrínkam a pozeral jeden mobil po druhom. Nevedel, čo je to Android a čo je to Windows Phone. Pozeral cenu. Cenu a cenu a cenu a design. Ak Nokia bude robiť rýchle a nesekajúce sa lowendy s WP, je možné že časom sa u používateľov ustáli v hlavách, Nokia, tá neseká. Aspoň kamarát tak vravel. Ja som mal Samsung za tú istú cenu a vkuse mi to zamŕzalo, tak si zoberiem Nokiu.

   Ak by tam zrazu bol Android, ten totálne bežný BFU to ani nebude vedieť a začne šíriť fámy, že aj Nokia seká :)

 5. lajos (neregistrovaný)

  Nokia a Dementoyd ?????? NAco by Nokii bol tak tupy a obmedzeny system. Staci konecne vykopnut Elopa (do apll …..) a je to MA MeGoo a to staci !

 6. Deaktivovaný účet (01.2013)

  „Stephen Elop od té doby již několikrát zopakoval, že vzhledem k počtu různých zařízení na této platformě a k významnému postavení Samsungu by bylo pro finského výrobce obtížné své telefony před veřejností odlišit od konkurence.“

  Nesouhlasím. Stačí se odlišit hardwarem. Modely s HW klávesnicí – nejsou. Vybavené Dual SIMy – nejsou až na Lenovo a se zavřením očí možná jedno HTC. Telefony s dlouhou výdrží – až na Motorolu a opět Lenovo taky nejsou. Takže prostor tu je, jen by to chtěla nedělat jen „stádně“ dotekové placky, ale taky něco jiného.

  • Podepisuji. Zvláště když zrovna Nokia s QWERTZ komunikátory a klasickými telefony má prakticky největší zkušenosti (tedy ti, co tam už asi nepracují).

   K DualSIM, i Samsung umí něco vypotit mám pocit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).