Vydá někdy Nokia telefon s Androidem? Podle Elopa to není vyloučené (oživeno)

Už od začátku roku 2011, kdy Nokia poprvé oznámila svoji spolupráci s Microsoftem a výrobu telefonů s operačním systémem Windows Phone, plní řádky technických webů a diskuzních fór spekulace o tom, zda by nebyl lepší volbou Android. Stephen Elop od té doby již několikrát zopakoval, že vzhledem k počtu různých zařízení na této platformě a k významnému postavení Samsungu by bylo pro finského výrobce obtížné své telefony před veřejností odlišit od konkurence.

 

Také v nedávném rozhovoru pro španělský server El Pais přišla řada na toto téma. I tentokrát šéf Nokie zdůraznil, že se firma v současnosti plně soustředí na Windows Phone a v nejbližší budoucnosti na tom nemíní nic měnit. Zároveň ale řekl, že je třeba vždy přemýšlet dlouho dopředu a idea Androidu není v tomto ohledu zcela vyloučená. Jedním dechem ale dodal, že bude zajímavé sledovat nástup HTML5 v mobilních zařízeních, které by mohlo jednoho dne snížit význam zavedených platforem.

Aktualizováno ve 14:00

Zástupci Nokie kontaktovali redaktory serveru Neowin a předali jim přesný přepis původního vyjádření Stephena Elopa, které bylo v médiích snad i vinou špatného překladu poněkud přeformulováno. Elop se v něm k výrobě telefonů s Androidem totiž nijak nevyjádřil, pouze zmínil, že je potřeba vývoj této platformy stejně jako ostatní konkurence, bedlivě sledovat. Bezprostřední budoucnost Nokie je ale spojena s Windows Phone.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku