Domů » Články » Vybrali jsme šest věcí, které umí pouze iPhone 12

Vybrali jsme šest věcí, které umí pouze iPhone 12

Ne všechny nové modely iPhonů jsou pro Apple a jeho vývoj stejně důležité. Občas se dočkáme jen dílčích změn a kosmetických úprav. Letošní řada iPhone 12 a iPhone 12 Pro je naopak jednou z těch zásadních generačních obměn, která udává trend na dalších několik let. Dočkali jsme se zásadních vylepšení, díky kterým na novou řadu určitě přejde větší počet uživatelů.

Už jsme si asi zvykli na to, že mobilní procesory série A nepřináší s každou řadou takové navýšení výkonu, které bychom zaznamenali při běžném denním použití. Nejde už tolik o zrychlování uživatelského prostředí jako o nárůst výkonu pro specializovanější použití (strojové učení nebo práce s rozšířenou realitou).

iphone 12 pro 3

Větší výkon je vidět také v oblasti fotoaparátu, kde se už často dostáváme spíše do kategorie computational photography na úkor realističnosti. To je ale patrně směr, kam bude mobilní fotografie v dalších letech stejně směřovat.

Důsledkem těchto změn je to, že nové iPhony umí mnoho věcí, které už ty staré nikdo nenaučí. Dokonce ani loňské modely s procesory A13 vám nezajistí dostatek výkonu pro některé náročnější funkce. Další novinky pak z iPhonů 12 dělají ještě odolnější zařízení s možností připojení celé řady nového příslušenství.

Skvělé noční fotky díky LiDARu

LiDAR není až takovou novinkou, protože se objevil už v létě u nového iPadu Pro, ale iPhone 12 Pro toho s ním dokáže mnohem více.

U iPadu Pro je LiDAR určen spíše pro použití v oblasti rozšířené reality, příliš však nezasahuje do oblasti fotoaparátu, což se i potvrdilo v porovnání fotoaparátů iPhonu 11 Pro a 12 Pro právě oproti iPadu Pro.

Apple iPhone 12 Pro 019

iPhone 12 Pro je jednoznačně zařízení, které z LiDARu dokáže vytěžit nejvíce v oblasti automatického ostření založeného na skenování okolního prostředí a také při fotografování v portrétním módu.

V praxi to znamená mnohem lepší výsledky při focení za horších světelných podmínek a také mnohem rychlejší automatické ostření v takovýchto podmínkách.

Efektivnější a jednodušší nabíjení díky MagSafe

V oblasti bezdrátového nabíjení Apple trochu zaspal. První iPhony s podporou bezdrátového nabíjení přišly v roce 2017, přičemž smartphony s Androidem tento typ nabíjení umožňovaly už o několik let dříve.

Apple možná nebyl první, ale snažil se k tomuto tématu přistoupit jinak a možná lépe než ostatní. Z této snahy vzešla i nabíječka AirPower, jejíž vydání se posouvalo až na rok 2018. Mnoho slávy si neužila, protože na začátku roku 2019 byl její vývoj zastaven a celý projekt ukončen.

iPhone 12 Pro s MagSafe nabíječkou

Z této neslavné epizody se Apple pokusil vyjít úplně novou technologií, která přinese spolehlivé a efektivní bezdrátové nabíjení. Jedná se o sadu kulatých magnetů v těle iPhonu 12, která má zajistit přesné umístění nabíječky a díky tomu nabíjecí výkon 15 W. Další výhodou by měla být celá řada nového magnetického příslušenství.

Zatím se zdá, že ne všechny varianty tohoto příslušenství jsou stoprocentně funkční. I přesto se ale jedná o zajímavý počin, který do budoucna může Applu přinést novou konkurenční výhodu.

Nahrávání Dolby Video HDR videí

Když Apple oznámil, že nový iPhone 12 bude díky čipu A14 zvládat nahrávání v Dolby Video HDR, pro mnohé to bylo velkým překvapením. Na druhou stranu nutno uznat, že plno lidí nijak zásadně nejásalo a možná ani nevidělo reálný přínos této technologie.

Pro pochopení celé situace je nutno zmínit, že iPhone 12 není jen prvním smartphonem s možností nahrávání Dolby Video HDR, ale je to obecně první kamera, která tento standard zvládá. Zatím ani profesionální kamery neumí snímat obraz v Dolby Video HDR.

Dolby Vision HDR

Standardní Dolby Vision HDR obsah zatím vzniká tak, že se video natočí drahou kamerou se schopností 10-bitového záznamu, poté se „obarví“ na dalším hodně drahém počítači a následně se dá takové video zobrazit na hodně drahém HDR displeji.

U iPhonu 12 byla všechna tato výpočetní síla vměstnána do A14 čipu, který je schopen v reálném čase k videu přidávat právě Dolby Vision metadata.

Příjemnou zprávou u této funkce je, že je dostupná pro iPhone 12 Pro i pro iPhone 12. Pochopitelně tu ale je menší limitace. 12 Pro zvládne 4K rozlišení při 60 fps ale slabší „dvanáctka“ jen 30 fps.

Focení do formátu ProRAW

Apple umožňoval focení do formátu RAW už od vydání iOS 10 v roce 2016, nevýhodou ale bylo, že jste si museli vždy vybrat, jestli chcete RAW formát nebo byste rádi těžili z výhod, které přináší funkce Applu využívající computational photography.

V dřívějších letech nebylo moc co řešit. Apple toho ještě s fotkami neuměl tolik, a proto ani nebylo moc o co přijít při volbě RAW formátu. S příchodem iPhonu 11 a procesoru A13 se to ale dost změnilo. iPhony najednou uměly Smart HDR, Deep Fusion nebo Night Mode. Pro fotografy najednou vyvstal problém ve volbě preferovaného formátu.

ProRAW

V letošním roce tento problém Apple vyřešil novým ProRAW formátem, který umožňuje fotku snímat v čistém RAW formátu, ale i tak je možné ji obohatit o výpočty Neural Enginu čipu A14. Při pozdější úpravě pak lze zvolit čistou RAW fotku nebo ji vylepšit o data vypočtená výkonným hardwarem.

V tomto případě bohužel novou funkci mají pouze nejvyšší modely Pro. Levnějšího iPhonu 12 a iPhonu 12 mini se toto netýká, ačkoliv všechny modely mají stejně výkonný procesor A14. Buď to tedy Apple udělal čistě z marketingových důvodů. Případně ještě může hrát roli fakt, že iPhone 12 má jen poloviční operační paměť oproti modelu Pro.

Šetření baterie při použití 5G sítí

Další zásadní novinkou je očekávaná přítomnost podpory 5G sítí ve všech nových iPhonech 12. V tomto případě Apple nezaspal a představil opravdu první 5G smartphony (stejně tomu bylo u 3G i LTE).

Ještě větší pochvalu si ale zaslouží to, že Apple vyčkal na druhou generaci čipů, které jsou mnohem energeticky efektivnější díky tzv. „Smart Data Mode“. To je mód, který 5G aktivuje jen v momentech, kdy je opravdu potřeba.

5G iphone12

5G je stále mnohem energeticky náročnější než 4G LTE, což je ještě znatelnější, pokud používáte ultra rychlé připojení mmWave 5G. Už i některé praktické testy ukázaly, že surfování ryze pomocí 5G ubere iPhonu až dvě hodiny z výdrže na baterii navíc.

Opravdový přínos módu šetření baterie asi budeme moci potvrdit až časem. Už teď je ale zřejmé, že většina uživatelů 5G připojení využije opravdu jen zlomek času, který na telefonu tráví. Z tohoto úhlu pohledu jde určitě o dobrý krok směrem k energetické efektivitě při zachování vysokých rychlostí síťového připojení.

Odolnost proti pádům

Letošní iPhony se chlubí také technologií „Ceramic Shield“, která má zajistit čtyřikrát lepší ochranu proti pádu (oproti minulé generaci iPhonů). V podstatě by se mělo jednat o jakousi lepší variantu Gorilla Glass 6.

Testy už nyní prokazují, že odolnost nových iPhonů je opravdu slušná. Je však nutno dodat, že se bavíme o pádech. Poškrábat telefon stále není žádný velký problém.

Apple iPhone 12 Pro 026

Odolnější displej je určitě výhodou, otázkou ale zůstává, jestli to je dostačující důvod pro používání nových iPhonů bez ochranných skel a pouzder, protože záda telefonu zůstávají stále velmi zranitelná. Pořád je ale lepší mít prasklá záda telefonu než nepoužitelný displej s „pavoukem“.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

59 komentářů

 1. S tim se da v podstate souhlasit az na bod 7 … proc by to delal, kdyz ma svuj system pro svuj smartphone, ma system pro svuj tablet, ma system pro svuj pocitac … z obchodniho hlediska to nedava moc smysl …

 2. 1. Na co USB-C? Zbytečné
  2. Paměťové karty jsou přežitek, na Cloud máš přístup odkudkoliv
  3. Rychlonabíječku si koupíš, to pro spoustu lidí není problém, stojí pár stovek
  4. Always on zbytečné
  5. Reverzní nabíjení – 1 z 10 lidí má bezdrátové sluchátka s bezdrátovou krabičkou, stejně ji nabíjí přes kabel
  6. Vyšší obnovovací frekvence? Zbytečné, doteď nikomu nechyběla
  7. Telefony s androidem taky nepodporují ios
  8. Čtečka v displeji je na telefonech neskutečně pomalá, Face ID nebo Touch ID nebo obecně otisk prstu mimo displej je rychlejší.

  9 a 10 se ti ztratily.

  • Sjednocení napájecího konektoru by to chtělo, ale rozhodně to není problém jen u Apple. Alwayson je věc co může chybět nejvíce lidem u iPhone. Teflony mají tak velká vlastní uložiště, že kary nejsou potřeba (navíc přináší jen problémy). Reverzní nabíjení bude tak 1 ze 100 dokonce (většina lidí nebude ani vědět co to je). Vyšší obnovovací frekvence je k ničemu. Čtečka v displeji zatím nedosahuje tak kvalitního zabezpečení abych ji vůbec používal. K OS po tom, co jsi napsal se nemá cenu ani vyjadřovat.

  • Myslím, že jsem určitě otestoval více druhů telefonů jak ty.

  • Mysliet si to mozes 👍

 3. 1. Umí, však je spoluautorem standardu. U iPhonů ale nechce, není pro to důvod
  2. S kartami jsou jen a jen problémy, bezpečností počínaje uživatelským komfortem konče. Nepřinášely nic pozitivního před deseti lety a už vůbec ne dnes v době cloudové
  3. Dostaneš jen kabel, jakou máš nabíječku je na tobě. Předtím dodával nabíječku, zajišťující delší životnost baterky – vlastnost kterou ocení více uživatelů než ono rychlonabíjení.
  4. AW mají
  5. Dva roky zpátky to muselo být v každým telefonu než se zjistilo, že to používá mizivý procento uživatelů. tohle fakt téměř nikomu nechybí
  6. Letošní dipleje by vyšší obnovovací frekvenci zvládli ale je zamčená softwarově. Při testech se ukázalo, že vyšší spotřeba baterie za to Applu nestála. (opět uživatelský komfort dostal přednost před funkcí kterou ani většina neocení, začínáš si všímat vzorce?)
  7. to ani nestojí za komentář
  8. Nepotřebuje, Face ID je ve všech ohledech lepší. Současná situace ve světě rozpoznávání tváře poněkud komplikuje ale svět se zase vrátí do normálu…

  • hyl, pod to bych se podepsal.
   Přešel jsem z Foldu 2 na iP 12 Pro a třeba ta vyšší obnovovací frekvence mi nikde nechybí.
   K čemu je AOD, když má snad každý chytré hodinky? :D

  • Ne, každý opravdu chytré hodinky nemá.
   Ty přejdi raději k jinému očnímu.

  • 7. Jsem špatně pochopil takže takto: Pokud jde o iPhone WIN tak to jistě není tak komfortní jako iPhone Mac ale za to nemůže Apple. Když připojíš iPhone USB kabelem k PC s WIN zobrazí se jako mass storage a máš bezproblémový přístup k fotkám a videím. Pokud máš na PC iTunes tak ani nepotřebuješ kabel, stačí být na stejné síti a máš plný přístup k iphone

  • jak FaceID, tak TouchID maji sve vyhody a nevyhody a kazdemu vyhovuje neco jineho … tezko lze rict co je lepsi, protoze to je hodne idividualni a kazdy ma jine navyky a preferenci. Ohledne AOD … je pravda, ze kdyz uz iPhony pouzivaji OLED displeje, tak to mohl Apple implementovat.

  • No jelikož jsem měl (používal) 3D face unlock + čtečku dohromady, tak vim, že kombinace je TOP. Pokud bych si měl vybrat jen jedno, tak dám přednost čtečce. Je to praktičtější…ovšem, jak říkám, oboje je jinde.

  • jo kombinace asi nemusi byt vubec spatna, ale porad kdyz si mas vybrat, tak je to hodne o preferencich co komu vic vyhovuje … ja jsem treba i pres problem s rouskou maximalne spokojeny s Face ID a presto respektuju ze nekomu to nemusi vyhovovat a spis preferuje ctectu otisku (ktera ma taky sve vyhody i nevyhody … jako vsechno ostatne)

  • No a právě proto si představ ve svém iPhonu navíc čtečku otisků. Při problému s roušku místo kódu otisk. Wow.

  • ale jo, ja to beru a taky jsem psal, ze ta kombinace asi nemusi byt vubec spatna

  • Teď si dovolím citovat „A teď 10 věcí, které Epl do dnes neumí.“. Takže ano, zase AW protože ty jsou důkazem, že „Epl“ alwyas on umí jen to na iphonu z nějakýho důvodu nechce

  • „iphonu z nějakýho důvodu nechce“

   dovod su peniaze. Je vyhodnejsie predat AW ako poskytnut AOD.

  • Tomas: Lol. Fakt si myslis, ze si lide kupuji AW kvuli absenci AOD?

  • Taky 😀

  • Jo no, notifikace, to je vlastně u iphonu bez AW taky problém.

  • nevim jaky problem mas na mysli, ale ja to myslel tak, ze se smartwatch jsem v podstate minimalizoval nutnost mobil vubec vytahovat nebo ho sledovat … mam zapnute na hodinkach vibrace (zvukove upozorneni vypnute) a vzdy se jen podivam na hodinky jestli to co mi prislo je akutni nebo ne … to je hlavni duvod proc jsem si je poridil

  • Samozřejmě protože při pohledu na ležící iPhone nic nezjistíš. Žádná dioda, žádné AOD.

  • jako jestli ty povazujes za problem klepnout na displej, tak ja s tim problem nemam … casto mam ale mobil schovany a dioda nebo AOD mi moc nepomuze a proto mam hodinky

  • Vidíš. Já mám často mobil ležet na stole, nebo někde jinde a pouhým pohledem zjistím, jestli mi něco nepřišlo. Proč mám ba ten mobil sahat, nebo klepat,abych zjistil, že tam něco je. Hodiny nemám.

  • Logicky, iPhone ti nic nerekne, dioda, AOD nula, tak ho nemá cenu ani vytahovat a hodinky jsou přímo nutnost.

  • a kdyz ho mas v kapse, tak je ti dioda nebo AOD k nicemu … stejne musis ten telefon vytahnout z kapsy/kabely nebo kde ho mas … a proto mam hodinky, protoze ty mam na ruce

  • ty podle vibraci vis kdo ti poslal a co ti napsal ? tak to jsi dobry, ale ja sesty smysl nemam a proto jsem si poridil hodinky … opet rikam ze tak to mam ja a to neznamena ze to tak musi mit vsichni

  • Ano, poznam hovor, poznam zdali email, poznam zdali sms atd a na precteni od kohokoliv logicky vytahnu telefon a nebudu civet do mikrodispleje na hodinkach.
   Jak rikam, opet vedle, AOD, diodu hodinky nenahradi, to je jen plackovstvi a nepovedene omlouvání iOveček.

  • tak to mas mozna ty, ale neni to obecna pravda, ze to tak musi mit kazdy

  • Reálná pravda je, že AOD a diodu hodinky nenahradi, je to proste neschopnost Apple a totálně ujetý vlak a zaostalost.

  • ty jsi proste typ cloveka co nedokaze prijmout ze ma nekdo jiny nazor a svuj nazor vydava za vseobecnou pravdu … ja se s tebou hadat nebudu a tohle je posledni co k tomu pisu … pekny vikend

  • Ne, tím si právě ty, realita je jednoznačná, okecáváš to, co okecat nelze.
   Neduha lidí, co používá jablečný produkt, to co neumí se snaží do nekonečna hloupě okecávat.

  • PetrCBR: Vsak ty nevis, s jakym duchodcem vlezlym mas tu cest? Tohle je moje takova guilty pleasure si obcas nekde precist, co za chudaka to je :D Mrkni na to, az ti bude trapne za nej. On urcite nerozezna pomoci vibraci hovor nebo zpravu – vsak to je jen starecka svalova krec, zaskuby a tiky. Ale pro pobaveni a pouceni zde: [odkaz]

  • Práve, ale že to tak mas, anebo chceš ty, neznamená, že to někdo jiný nechce jinak. Prostě kdo nechce AOD/diodu, tak to deaktivuje. Kdo to chce, tak u Ajfonu má prostě smůlu,protože to nezapne. Tečka.

 4. A presne pro takove jako ty je tu Android. Nechapes Apple a jeho kroky, volas jako ovce po funkcich, ktere nemaji prakticky prinos na displeji mobilu (napr 120Hz displej). Ctecka v displeji a pametove karty? Jako vazne? :D Snad jen s tim USB-C se da souhlasit, zbytek jsou jen vykriky do tmy pro vyvolani flamu..

  • V podstatě má pravdu. Kromě těch paměťových karet. V nabídce je dost velká paměťová varianta, která uspokojí asi každého. Ale s tím displejem, to trochu přeháníš. Sice je tam vyšší energetická náročnost, ale rozdíl jde vidět na první pohled. Čtečka v displeji je jako špatná? 😀😀

  • Nevím no, mobil mám na takovou základní konzumaci obsahu a hraní. U některých her jsi rád, že běží nativně na 60FPS, většina běží na 30FPS.
   Stejně je na mobilu kromě videí a her většinou statický obraz a když už zaskroluju, tak je mi jedno, jestli to na 120Hz je o něco plynulejší.

   Něco jiného to je na velkém displayi, kde je ten rozdíl vidět hned, ale na malém displayi mobilu…trochu sebereflexe.

  • No právě. I na malém mobilu je ten rozdíl jasně viditelný. Sám jsi to napsal. A že je ti to jedno, neznamená, že je to k ničemu.

  • Na mobile vacsinou zapasis s baterkou, takze aj tak prepnes na nizsiu frekvenciu. Ale mozno na rok vyssia frekvencia v ajfonoch bude, spolu s vacsou baterkou dufam. Ta by bola vhodna aj tento rok kvoli 5G.

  • no skor ze vobec nemaju citacku. Hocikde

 5. Nejlepší je, že ti co na Apple pořád nadávají jsou ti, co nemají ani žádný top Android, ale nějakou čínskou jebku.

  • Nejaky dokaz? Ci si to zase len vycucal z prstu?

  • Já určitě nebudu rozporovat fakta (chybějící HW atp.) Taky mi připomeň to kvičení.

  • Jaký důkaz? Stačí trocha orientace daných jedinců po fórech.
   Ti největší hejtři mají třeba střední třídu od Xiaomi a druhý Huawei Mate 10 ;)

  • Ked sa takto orientujes aj v zivote, tak to s tebou nevyzera velmi ruzovo 🤦‍♂️

  • ten co nema ani vlastny nick mi nieco hovori o bezvyznamnosti 🤷‍♂️

  • Vsak nick mam. Tento se mi libi. Nejaky dedek tesne pred krematoriem nema naroky.

   Ale kopej dale, velice dobre se trollis jako vetsina zdejsich stalych diskuteru.

   Jednou to hraju na stranu Apple, pak na stranu Androidu a chytaji se oba tabory retardu 😂

  • Obrana v podobě útoku, aha :DDD A ne, nikam diskuzi nezavádím, jen jsem se ti zasmál a poznamenal jsem, že tvoje „Trocha kritiky a je problém.“ ti rád připomenu, až ti někdo šáhne na modlu a budeš kňučet a všem nadávat. To se tu s železnou pravidelností opakuje už roky. To že odvádím někam diskuzi je tvůj klasický argument, když ti někdo šlápne na kuří oko, má pravdu, ale ty se z toho musíš vykroutit. Ano chápu, pravda bolí, sám tu iOvcím nadáváš a posmíváš se, ale přitom jsi sám kovaná Huaovce nejvyššího ražení, jen někdo řekne, že Huawei není top a hned se do něj pustíš. Prostě si nevidíš do huby, nic víc. A nevím, proč máš hned o všem chorobnou potřebu diskutovat a mít poslední slovo. Z mojí strany to byla oznamovací věta, tečka, na nic jsem se tě neptal, jen ti oznamuju, že ti to rád připomenu. Nic víc, nic míň. To není na debatu.

 6. Iphony považuju za super stroje, ale je fakt s podivem, že někteří jejich majitelé dokáží chybějící funkce či dokonce příslušenství naopak považovat za přínos.

  • Většina těch iOvcí ani na žádné podobné fórum neleze, je jim to jedno a většina diskutujících z toho žádnou vědu nedělá, těm je to taky celkem jedno :)

 7. Suhlasim, okrem: 1. USB-C je detail, aj tak pripojit flashku, monitor ci nieco ine k ajfonu nepojde. 2. pamatovka chyba mozno u 64GB verzii, skor by som rad normalny Dual Sim a nie eSim 3. Rychlonabijanie ajfony maju, ale asi si myslel chybajucu nabijacku. 4. Allways on mam v mojom mobile, vypnuty – zere to zbytocne baterku. 5. Reverzne nabijanie mam, nevyuzil som ho, jednoduchsie je mi hodinky nabijat normalne. 6. displej s vyssou frekvenciou by som vyskusal, ale potom asi prepol na klasiku – kvoli baterke.

  • Jako znám lidi, kteří vypínání i WiFi, nebo data, protože to žere. Zaple AOD má na spotřebu menší vliv. Kdysi jsem to zkoušel, rozdíl byl tak do 10% za den a to mi mobil ležel na stole několik hodin za den. Dneska končím fakt náročný pracovní den s 69% a zaple mam všechno a to i AOD. To mobil používám jako dualsim a to jako osobní i pracovní. Den přežije bez problémů a večer končím s 30 až 50% jak kdy. Telefon má sloužit mi a ne já jemu.

 8. Já cizí nick nepoužívám, ty jo, takže komu ležím v žaludku? Tobě :-) Tak zdar ty ho*no na botě :-) a pozdravuj svůj bu*na ohryzek.

 9. 1. naprostej souhlas (stejne tak nechapu, proc se do dneska delaj telefony s Micro USB)
  2. ne, za poslednich minimalne 10 let jsem nedal do zadnyho svyho telefonu kartu
  3. nabijim pres noc, nezajima me
  4. souhlas
  5. nepotrebuju
  6. to mi prijde ted spis „modni trend“
  7. tim myslis co? Jeslti myslis jako pripojit k Windows a pretehovat fotky po kabelu, tak to iPhone podporuje
  8. osobne bych asi radsi na zapinacim tlaciko, jako ma novej iPad Air

  pro uplnost dodam, ze jsem pouzival Windows Phone/Mobile, tak mam doma prvni Android telefon, iPhone zatim doma nemam :-)

 10. 1) USB-C APPLE asi přeskočí a přejde na bezdrát. Ostatní to operou.
  2) Paměťová karta je jen další zdroj problémů
  3) Každý si může zvolit, buď neřešit, nebo dokoupit.
  4) Nevím, nedokážu ohodnotit.
  5) Asi bude časem, lepší dokonalé za dva roky, než teď s problémy. APPLE chce vždy precizní a plně funkční řešení.
  6) Souhlas, to by bylo dobré.
  7) Proč? Vy byste konkurenci vycházel vstříc?
  8) Ano, myslíte čtečku otisků?

 11. Mám Apple 12 mini asi měsíc absolutně nespokojený protože vše vypnuté a baterie nevydrží ani jeden den. nabiju %100 na noc a ráno má jen 70%, pouze se mě líbí jeho velikost

  • Toto podla mna bude alebo konkretny kus, alebos a tam deje nieco co sa diat nema. Jeden 12 Mini (udajne) mame doma a vydrz nie je nejak valna, ale den to vraj spravi s tym, ze sa to zase tak nesetri.

 12. Zdravím, koupil jsem iPhone 12, horší telefon jsem neměl, baterie katastrofa, volání neustále vypadává, volání přes aplikace nereálné! To nemluvím o načítání webu, atd.

  Za ty peníze příště koupím opět xiaomi , vydrž tři dny v plném procesu a další a další výhody.

  Apple by se měl stydět to prodávat za takové peníze 🙈 iPhone a jeho operační systém stejně jako blackberry skončí, hodně štěstí blaznum co za to platí nesmyslné peníze. DV

  • Tak ses tady vyblul a můžeš pokračovat dál s tou tvou čínskou špehovací kopírkou. Já to zas mám naopak, horší telefon, jak Xiaomi, jsem nikdy v ruce nedržel a to už používám telefony 20 let.
   Apple rozhodně kvůli jednomu českému křupanovi končit nebude.

  • Danieli, teď tu o Červené Karkulce xD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).