Domů » Články » Vybíráme pro čtenáře: Pět kvalitních freeware her pro Windows Phone

Vybíráme pro čtenáře: Pět kvalitních freeware her pro Windows Phone

V dnešním článku nového seriálu se zaměříme na pět kvalitních freeware her pro platformu Windows Phone, které si můžete zahrát bez nutnosti útraty jediné koruny.

Platforma Windows Phone již dlouhou dobu nabízí dostatečné množství kvalitních aplikací a her a konečně se vymanila z dalšího problému, který ji podkopával nohy. Store nabízí v současné době mnoho zajímavých herních titulů a v tomto seriálu se zaměříme na kvalitní freeware hry, které by vás rozhodně neměly minout.

Drift Mania Championship 2 Lite

Platforma: Windows Phone 8
Velikost: 215 MB

 

Hra Drift Mania Championship 2 Lite přináší závody v driftování. Hra vyniká návykovou hratelností a kvalitní grafikou. Je jen na vás, zda začnete driftovou kariéru, nebo budete soutěžit v turnaji „Drift Battle“. Můžete také jen hrát proti kamarádovi pomocí multiplayeru.

-

Ragdoll Run

Platforma: Windows Phone 8, Windows Phone 7.5
Velikost: 24 MB

Dawnbreak Studios představuje zajímavý kousek v podobě hry Ragdoll Run. V této skvělé plošinovce máte za úkol dostat se do co největší vzdálenosti. Tato zábavná hra potěší jak děti, tak i dospělé.

-

Aces Of The Luftwaffe

Platforma: Windows Phone 8
Velikost: 23 MB

 

V této akční hře, kterou má na svědomí vydavatelství Handy Games, se musíte vydat s letadlem do centra válečného dění a likvidovat nepřátelská letadla, tanky a dostat se tak k hlavnímu nepříteli – šéfovi Luftwaffe. Hra má velmi snadné a návykové ovládání, zajímavý hudební podklad a navíc neobsahuje žádné reklamní bannery.

-

Dark Lands

Platforma: Windows Phone 8, Windows Phone 7.5
Velikost: 15 MB

Dark Lands je relativně nová akční/fantasy hra s hororovými prvky, která překvapuje svoji perfektní hratelností a především tím, že je zdarma (pouze po omezenou dobu). V roli bojovníka máte za úkol porazit své protivníky a vyhnout se různým nástrahám. Přestože má hra poměrně malou velikost, tak si s ní užijete spoustu zábavy (ale i trápení).

-

Flowerz

Platforma: Windows Phone 8, Windows Phone 7.5
Velikost: 2 MB

 

Jako poslední si představíme (dnes již legendární) logickou hru Flowerz, která by ale ve vaší sbírce rozhodně chybět neměla. Tato jednoduchá logická hra vyniká především svoji návykovostí. Hra trénuje vaše přemýšlení a za vyzkoušení rozhodně stojí.

-

František Šafr

40 komentářů

 1. Kolik bude mit serial dilu? Dva? :-D

 2. Jestli toto mají být nejkvalitnější freeware hry na WP, tak nevím nevím…

  Kde je úžasný Tetris Blitz od EA ? TheSims Freeplay ? Nadupaný SoulCraft ? Temple Run ? Six Guns ?

  Takhle to vypadá, že na WP není nic jiného než kytičky … článek o ničem, hodný tak maximálně pro tlačítko DELETE.

  • borix (neregistrovaný)

   Buďme rádi, že to nepsal Podzimek. Ten by uvedl nějaké sudoku a pak by konstatoval, že víc her na WP není.

   I takhle to stačí na aktivaci retardů typu aarona a další se objeví během chvilky :-)

  • František Šafr

   Tento článek je prvním dílem seriálu o freeware hrách pro platformu Windows Phone. O Vámi uvedených titulech vím a samozřejmě budou doporučeny v příštích dílech spolu s dalšími tipy.

   V dnešním článku doporučuji hry, které mám sám nainstalované a často je hraji. Každý tyto tituly znát nemusí a za jejich vyzkoušení člověk přece nic nedá.

  • maxx: zkoušel jsi ty „kytičky“ ? Je to totiž opravdu hodně dobrá hra..

  • František Šafr: Nechystate i serial o Androidu a iOS? Nebo by se hodila alespon zminka pro jake dalsi platformy hra existuje.

  • Toho koho hra zaujme si sám pohledá jestli je to i na jeho OS ne?

  • mimonaut: Jojo zkoušel, ale jako výcuc do 5 kvalitních titulů bych si rozhodně vybral jiné hry. Kytičky jsou fajn, ale znám lepší hry.

   FRANTIŠEK ŠAFR: Nikde nepíšete, že to je seriál o freeware hrách pro WP, článek je to o ničem, hodný tak na blogísek nebo do fora a výběr her z WP nedělá moc platformu, která by se vymanila z problémů (nedostatek aplikací a her). Neberte to zle, berte to jako názor.

  • Prípadne nikto ti nebráni, si urobiť tiež akúsi sériu Free/ paltených hier/aplikácií na danú plaformu ktorú máš :)

  • František Šafr

   Že se jedná o seriál je psáno hned pod nadpisem. Váš nazor respektuji.

  • Možná jsem hlupákem a nevšiml jsem si a nebo možná to tam ještě před chvilkou nebylo, že ? :-)) Tak jako tak, můj názor platí.

  • František Šafr

   Bylo to tam od začátku.

  • V pořádku, pak to berte jako bezpředmětné, moje chyba. Možná nevhodný název článku pro seriál o freeware hrách pro WP.

   Ale tak co, hlavně, že se tady něco děje.

  • joztar (neregistrovaný)

   „Kde je úžasný Tetris Blitz od EA ? TheSims Freeplay ? Nadupaný SoulCraft ? Temple Run ? Six Guns ?“ v six guns nefici multiplayer inac fasa hra, a soulcraft vkuse pada inac tiez perfektna hra … L920

 3. Ljuk (neregistrovaný)

  ACES OF LUFTWAFFE JE DOST DOBRÁ HRA… HRAJI JI ASI TÝDEN A JE TO DOST NÁVYKOVÉ… NUTNOST VYLEPŠOVAT LETADLO NEBO MOŽNOST VYBRAT SI TYP LETADLA JE FAJN. DOPORUČUJI. HRAJI NA LUMII 720 A BEZ NEJMENŠÍCH PROBLÉMŮ…

 4. určitě doporučím air soccer feever (ve free verzi s reklamou)

  • Jeste, ze si nemusi kvuli tomu kupovat WP telefon :-) [odkaz]

  • Slušněj komentář a nějaký význam hlubší to má ?

  • Jasne, ze ma. Aby si nikdo nahodou nemyslel, ze s WP ziska nejakou exkluzivitu na hry.

  • Aha, aha, aha… a co ? O tom přeci článek nepojednává zlatíčko, nebo snad ano ? Asi ne, to bude dobrý, jdi se zase předvádět do nějaké Android sekce, nic pro tebe k vidění zde není.

  • maxxz: Kysele obliceje mistnich WP bojovniku za lepsi zitrky me povzbuzuji v mem snazeni :-)

  • Já za nic nebojuju, jediným bojovníkem jsi ty tady ty, pan rytíř bojující za znechucení WP ostatním. Ale buď v klidu psychicky narušené osoby mi nevadí. :-)

 5. Na AARONA nemá vůbec smysl reagovat.

 6. Nerozhodnuty (neregistrovaný)

  Pokud je tento článek určen pro nerozhodnuté, kteří si hledají tu svou platformu, případně uvažují i o WP, čili např. pro mne, pak mě tento článek a výběr her od WP odpuzuje a utvrzuje mne v názoru, že pro mne WP prostě není.

  První díl by dle mého názoru měl vypíchnout to nej pro tuto platformu, a pokud je toto opravdu to nej, pak je to smutné. U konkurence dostanu zdarma daleko lepší zábavu.

  Škoda…

  • František Šafr

   Pane Nerozhodnutý: Zkoušel jste některou z uvedených her? Myslím si, že zdarma si užijete zábavy dost a dost.

 7. I já jsem toho názoru, že tenhle výběr by byl vhodnější jako třetí či čtvrté pokračování pro hráče, kteří již mají odehrané špičkové tituly a spíše si vybírají lahůdky.

  První díl by opravdu zasloužil vypíchnout pecky, které čtenáře nalákají na další díly. A že jich v poslední době je opravdu hodně.

 8. joztar (neregistrovaný)

  z vymenovanych som pred nedavnom skusal DarkLands a prislo mi to jak riadna kravina … nicim ma to nezaujalo no to neznamena ze niekomu inemu sa to nebude pacit. Ostatne vyskusam. Dakujem za tipy.

 9. Začíná mi být Aarona i líto. Takový zakomplexovaný mindráky neměl snad ani Napoleon…

  • Ale pořád na Tebe nemá ;-)

  • Aha, Peete se ozval. Promiň, na tebe jsem zapomněl. Už se to nestane.

  • borix (neregistrovaný)

   Tak se mi zdá, že aaron a peete je jeden a ten samej chudáček :-)

  • Lepší AARON a PEETE než prázdná diskuze :-) na druhou stranu.

  • mcezo klidne si me lituj, ale ja se dal budu bavit nad vasi partickou exotu, kteri se placaji po ramenech, jak maji moderni, pokrokovy a nedoceneny system :-) PS pristi verze WP GTX8R bude uz ta prava a ziska si prizen davu. Jen musite jeste chvili vydrzet :-D

  • aha (neregistrovaný)

   Pěkně jsi se popsal.

  • Aarone, to je právě to smutné. Ty si myslíš, jak se bavíš nad tou partičkou „WP exotů“ a přitom jsi tu všem (nejenom WP exotům) pro smích…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).