Domů » Bleskovky » Vybíjí se vám při hraní her rychle baterie? Může za to reklama

Vybíjí se vám při hraní her rychle baterie? Může za to reklama

Alespoň to tvrdí nový výzkum, za kterým stojí tým z americké univerzity Purdue, kteří společně s Microsoftem vypracovali studii, podle které online reklama ve hrách snižuje celkovou výdrž až o 70 %. K měření jim posloužila speciálně napsaná utilita EProf, prostřednictvím které sledovali vliv aplikace samotné na baterii a také všech vláken procesů. Mezi testovanými tituly se objevily hry Angry Birds, FreeChess a aplikace New York Times, měření probíhalo na Nexusu One s Androidem 2.3.

Ze závěrečné zprávy vychází, že při hraní Angry Birds se pro výpočty využilo pouze 30 % z celkové kapacity baterie a zbývajících 70 % doslova „sežřaly“ procesy pro zobrazování reklam na základě odesílání dat o uživateli.

 

Výzkumníci nyní společně s Microsoftem pracují na aplikaci Eprof pro Windows Phone, kde chtějí provést podobná měření. Bylo by dobré, kdyby program Eprof poskytli ke stažení všem uživatelům, aby si každý mohl otestovat, jak je na tom jeho telefon s využitím baterie při hraní her a zobrazování reklam, ale toho se zřejmě nedočkáme.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. devilps3 (neregistrovaný)

  Je to tak, sam jsem si pri 15%tech baterie pri lets golf 3 vypl net abych usetril baterku a co me necealo…20minut jsem hral a baterka klesla pouze o 4%! Se zaplym netem a reklamou by se m ibehem 10ti minut z 15% vypl.

 2. zune85 (neregistrovaný)

  ale ved nevadí,nebudem predsa za 0,79€ kupovať tie drahé hry

  nech tam je radšej beží reklama

 3. uni (neregistrovaný)

  jj, pak je taky potěšující buzerace o T-Mobile, pokud se reklama pokusí o spojení a já mám po FUP, v tu chvíli mám sto chutí s tím třísknout…

 4. pospa58 (neregistrovaný)

  80% (a možná i víc) free her k běhu připojení ani nepotřebuje a dokonce při vypnutém připojení zmizí i reklamní proužky (aspoň u her, které jsem vyzkoušel, např. Angry Birds). Neplatí pochopitelně pro on-line hry

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *