Domů » Články » Vodafone má nové tarify: Zavádí účtování po vteřinách

Vodafone má nové tarify: Zavádí účtování po vteřinách

Vodafone má nové Férové tarify s vteřinovou tarifikací, neomezenými SMS zprávami a možností využít volné minuty pro mezinárodní hovory. Opravdu se ale vyplatí?

Vodafone přichází s významnými změnami ve svých tarifech. Jako první a jediný mobilní operátor v zemi zavádí ve svých nových Férových tarifech účtování hovorů po vteřinách pro firemní i nefiremní zákazníky. Díky tomu jim budou účtovány domácí i mezinárodní hovory podle jejich skutečné délky. Součástí všech nových tarifů budou také neomezené SMS. Vodafone dále zákazníkům přináší možnost využít všechny minuty v tarifech pro mezinárodní hovory do 29 zemí včetně většiny evropských států, ale také například do USA, Číny nebo Vietnamu. Férové tarify si budou moci firemní i nefiremní, noví i stávající zákazníci Vodafonu aktivovat od 27. srpna.

Hlavní tarify

 Hlavní výhody Férových tarifů

 • Účtování domácích i mezinárodních hovorů po vteřinách
 • Neomezené SMS ve všech balíčcích
 • Všechny volné jednotky z tarifů lze využít na volání do zahraničí
 • Balíčky pro firemní zákazníky zahrnují neomezené volání v rámci firmy
 • Jasná a přehledná tarifní struktura

Ruku v ruce se změnami v účtování přichází i nový tarifní systém, který se snaží pomocí tří hlavních balíčků služeb pokrýt potřeby většiny zákazníků. Pokud by ani jeden z těchto tarifů nebyl podle vašeho gusta, máte na výběr z dalších tří dodatečných balíčků, případně si mohou firemní i nefiremní zákazníci stále sestavit sadu služeb přesně na míru.

Doplňkové tarify

Hovory budou účtovány po vteřinách i po provolání volných jednotek. Cena minuty hovoru nad rámec volných jednotek v balíčku po tuzemsku bude 4,99 Kč a do 29 níže zmíněných zemí 11,40 Kč. Nové Férové tarify budou nadále dostupné zákazníkům s úvazkem i bez něj. Aby mohl Vodafone nabízet více zvýhodněné telefony než dosud, zavádí úvazky na 24 měsíců pro zákazníky, kteří si pořídí dotovaný telefon. V září si například budete moci pořídit Huawei Ascend G300 za 377 Kč s minimálním měsíčním plněním 777 Kč a úvazkem na 24 měsíců, HTC One V za 1 777 Kč s minimálním měsíčním plněním 1 177 Kč a úvazkem na 24 měsíců nebo iPhone 4S za 7 777 Kč s minimálním měsíčním plněním 2 177 Kč a úvazkem na 24 měsíců.

Zajímavou novinkou je možnost využít volné jednotky volání nejen v rámci České republiky, ale i při volání do 29 zemí v zahraničí.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

12 komentářů

 1. brekeke (neregistrovaný)

  Zajímalo by mne, jak chce Vodafone účtovat v úhlových jednotkách…

  • VVelda (neregistrovaný)

   Hned to bylo jasné, že v tom bude nějaká sviňárna! :o)

  • Docent (neregistrovaný)

   Když oni si redaktoři myslej, že sekunda je sprostý slovo…

 2. tarify maj nové, ale že by bylo o co stát…..

  taky mají nejhorší síť – nad tím by se měli zamyslet a něco s tím udělat

 3. Honza (neregistrovaný)

  A komu tím prospějete, co? V mém případě by se jednalo o zdražení. Ceny dotovaných telefonů jsou snad výsměch, navíc se i do řad Vodafone nenápadně vloudil závazek na 24 měsíců.

 4. Jen tak dál, ještě pár takových „revolucí“ a Vodafone může zavřít krám :)

 5. To v cz doteraz nebola sekundova tarifikacia? alebo som to z clanku zle pochopil?

  • bohuzial nie… jedina vec, ktoru mame na Slovensku vyrazne lepsie su prave telekomunikacne sluzby. za tie prachy, co v Cechach platim u O2 by som mal u nas v Orange flatovy tarif :-/

 6. 1+1 je fér…ale ne s minimální cenou 400kč! Co pro nás kteří opravdu nehodlají utrácet víc než 200kč?! Chci moc 150 minut + 500MB ?!?

 7. Dotace-výsměch, FUP-výsměch, cena za minutu-výsměch. Snad tu revoluci nějak ustojíme…

 8. Fakt budu volat do Vietnamu…

  To už i to Japonsko je reálnější, ale pro změnu není na seznamu…

 9. Už fakt nevim jestli si z nás dělaj prdel nebo co.. Z hory psích hoven bych uplácal lepší tarif než oni..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).