TOPlist

Vivo X90 odhaluje svoji fotovýbavu. Hlavní fotoaparát bude postaven na 1″ snímači

vivo x80 pro

Smartphone Vivo X80 Pro z jara letošního roku ukázal, že jeho čínský výrobce umí postavit prémiové zařízení s minimem kompromisů. Údajně v prosinci dorazí nástupnická řada, která má posunou některé prvky výbavy o krůček kupředu. Máme první informace o chystaném modelu Vivo X90.

Vivo

Vivo se v minulém týdnu na tiskové konferenci pochlubilo tím, jaké nástroje bude připravovaná novinka používat při pořizování fotografií. Nejde totiž pouze o hardware, ale mj. také o to, jak do výsledku promluví umělá inteligence a spolupráce s firmou Zeiss. Ta zapojila své zkušenosti zejména u naladění fotoaparátů při pořizování portrétních snímků a nočních fotografií.

Vivo slibuje perfektní výsledky za každého osvětlení, a to díky několika aspektům – nasazení profesionálních čoček a jejich povlaků, použití pokročilých algoritmů starajících se o vyvážení bílé nebo o obnovení ztracených či poškozených informací z důvodu optických nedokonalostí. Fotoaparáty Vivo X90 také budou brát v potaz jas a barevnou teplotu okolního světla. Díky navýšení maximální hodnoty ISO až na 102 400 bude také telefon schopný zachycovat noční oblohu bez stativu či dlouhé expozice.

Vivo X90 samples 13

Použitý snímač má nabídnout o 77 procent lepší citlivost než ISOCELL GNV použitý u řady X80. Podle posledních spekulací jím má být 1″ čip Sony IMX989, přičemž o doladění se údajně postará koprocesor V2 využívající moderní AI algoritmy.

Přibližovací fotoaparát má být postaven na 1/2″ snímači OmniVision OV64B s rozlišením 64 megapixelů, pořizování portrétů pak bude mít na starosti dosud neodhalený 1/2,51″ snímač Sony IMX758 s rozlišením 50 megapixelů.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku