Domů » Bleskovky » Vivo X20 Plus UD: první telefon se čtečkou otisků v displeji bude představen tento týden

Vivo X20 Plus UD: první telefon se čtečkou otisků v displeji bude představen tento týden

Společnost Vivo ukázala na veletrhu CES první smartphone s integrovanou čtečkou otisků prstů do displeje. Paradoxně čínská firma nevyužila největšího veletrhu spotřební elektroniky na světě ke kompletnímu odhalení telefonu, ale pouze k demonstraci zmíněné technologie, za kterou stojí společnost Synaptics. Samotný telefon by však měl být představen už tento týden.

Vivo na CES předvedlo telefon s funkční čtečkou otisků prstů v displeji

Jmenovat se bude Vivo x20 Plus UD a nebude se jednat o žádného drobka – jeho AMOLED displej s FullHD+ rozlišením mí mít v diagonále 6,43″. A jelikož nebude mít ani rekordně tenké rámečky, zastaví se rozměry na hodnotách 165,2 × 80,02 × 7,35 mm, hmotnost pak na 183,1 gramech. Tato veličina je však omluvitelná, telefon má dostat akumulátor se slušnou kapacitou 3 905 mAh.

 

Vivo x20 Plus UD bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660 se 4 nebo 6 GB RAM, vnitřní úložiště bude mít kapacitu 64 GB a bude rozšiřitelné paměťovou kartou, kterou bude možné v případě potřeby nahradit sekundární SIM. Hlavní fotoaparát bude duální, hlavní snímač má být 12Mpx (OIS, f/1.8), sekundární 5Mpx. Přední kamerku s rozlišením 12Mpx doprovodí LED blesk. Telefon má podporovat sítě LTE, Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0, chybět nebude ani 3,5mm jack na sluchátka s převodníkem ES9318.

Telefon Vivo x20 Plus UD má být dostupný v černé a zlaté barvě za cenu 3 998 CNY (asi 12 900 korun bez DPH), představen bude údajně už tento čtvrtek 25. ledna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Další výhoda AMOLEDů.
  No na tohle jsem opravdu zvědavý, snad to bude fungovat tak jak má, snad bude bezpečnost taková jako u dosavadních čteček. A výhody čtečky integrované v displeji? Jedna z nich by měla údajně být možnost odemčení i s vlhkým prstem.

  • xzeit_je_blb

   Můžeš nám osvětlit proč to podle tebe s amoledem jde a s IPS ne?

  • Nevím, jestli děcku, které musí používat takový nick a dělat ze sebe vola vůbec odepisovat, ale zmínka o tom je tady [odkaz]

   Čtení otisků prstů není tak bleskurychlé, jako u dosavadních čteček a implementace je možná pouze pod OLED panely.

   Proč? To ti neřeknu, já to nevyvinul.

  • oled je mnohem tenci nez ips

  • Implementace do LED (IPS) displejů není možná kvůli aktivnímu podsvícení těchto displejů, proto OLED only.

  • Chlapci, pojem co hledáte je LCD:)

  • Podle toho, co bereš za std. Zda TouchID (srovnatelná bezpečnost není) nebo jeho různé následovníky se vším, co k tomu patří (zde pak bohužel ano).

  • Bavím se samozřejmě o kapacitním snímači, tedy to co má také iPhone.

  • Je to složitější téma. Pro zjednodušení, když dva dělají totéž, není to totéž. Bezpečnost TouchID toto z principu dosáhnout nemůže.

  • Ano, Apple má jiné zpracování toho skenu.

  • xzeit: Nejen scanu. Scan není podstatný, podstatné je v jaké podobě a kam se následně uloží a jak se s ním pracuje. Data, ať už z Touch nebo Face ID nikdy neopustí iPhone, zůstávají v Secure Enclave přímo v SoC. Jeden opravdu extrémní případ je známý z Android telefonu, kdy byl otisk uložen ve formě obrázku (!).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).