Domů » Bleskovky » Vivo údajně chystá extrémně tenký smartphone s tloušťkou 3,8 mm

Vivo údajně chystá extrémně tenký smartphone s tloušťkou 3,8 mm

Společnost Oppo minulý týden oznámila, že na tiskové konferenci, která se uskuteční 29. října, představí ultratenký smartphone s tloušťkou pouhé 4 mm v nejslabším místě. To je extrémně nízká hodnota, nicméně čínská společnost Vivo má v plánu tuto hodnotu překonat. Podle nově zveřejněných obrázků jejich vývojový tým pracuje na modelu, jehož tloušťka má dosahovat hodnoty neuvěřitelných 3,8 mm.


Překvapí nás Vivo takto tenkou žiletkou?

Vedle takto tenké žiletky působí jinak kompaktní iPhone 5s (7,6 mm) jako výrazný tlouštík. Pokud nás Vivo netahá za nos, měla by tloušťka zařízení dosahovat 3,8 mm po celé délce. A tady už bychom se opravdu báli možnosti ohnutí při nošení zařízení v kapse, jako se tomu stává u iPhone 6 Plus. Jablečný smartphone má však výrazně větší plochu, Vivo bude pravděpodobně velmi malý telefon s displejem o velikosti okolo 3,5″. Doufejme, že se brzy dočkáme přesnějších informací. Zajímat nás bude také výdrž baterie; vzhledem k velikosti akumulátoru ale nelze očekávat žádné závratné hodnoty.


iPhone 5s působí vedle 3,8mm těla jako malý cvalík

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

16 komentářů

 1. Fajn a výdrž bude mať hodinu ? taký telefón mi je na dve veci…

 2. Velda (neregistrovaný)

  K jakým extrémům až ti Číňani musí zajít, aby to mělo stejnou výdrž v ohybu jako iZařízení. :o)

 3. Martina (neregistrovaný)

  Čím tenčí, tím snáze se to rozbije. Kdyby raději vyrobili pořádný kus, který něco vydrží a zůstává rozměrově přijatelný.

 4. To, že se to zlomí už jen při pohledu (obrazně řečeno), bude mít mizernou baterii, nu což, hlavně, že je nejtenčí.Vývoj špatným směrem ba přímo technologický úpadek.

 5. třeba to bude vyztužené nějakým čínským supermateriálem :-)

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Ano, bude z mithrilu. Dokud někdo nevyrobí telefon tak tenký, že z boku nebude vidět, tak to nechci.

 6. tak ten sa bude vo vrecku ohýbať jedna radosť :D

 7. Tak fajn, tloušťka 3,8 mm… Ale velikost jak phablet nevadí. :D

  Je to jednoduché. Displej, nahoře základní deska a dole baterie.

 8. Pavel Kapoun (neregistrovaný)

  To asi nebude mit jack 3,5 mm… :-)

  • НКВД (neregistrovaný)

   3.5 Jack je realizovatelny, plastova vlozka v miste konektoru uvnitr tela a kontakty od jacku budou rovnou pripajeny na desce, to by se melo vlezt

  • Honza (neregistrovaný)

   Já měl v první chvíli obavy o micro USB. Ale má 1,8mm, tak v pohodě. Jinak displej kolem 3,5″ je dost málo, ale mít to kolem 4″, tak bych nad tím možná i zauvažoval.

  • flejmendr (neregistrovaný)

   Tak porad by tam mohli dát 2,5 a dát redukcí možnost tu je :)

 9. . (neregistrovaný)

  Nikdo to zatím v ruce neměl, ale každý hned ví, že to bude špatné a každý ví jak to uvnitř bude vypadat. Typicky česká závist a malost.

 10. moo (neregistrovaný)

  Ja to povazuji za pozitivni prinos v oblasti miniaturizace, kterou lze pote vyuzit i v beznych zarizenich, nikdo nikoho nenuti si koupit prave tento telefon.

 11. Mixam (neregistrovaný)

  Tak pokud by se jednalo o kvalitní materiály, pak se slušnou cenou a podle výdrže bych si ho možná i koupil. 3,5″ by se mi hodilo do práce, protože svůj mám 5,5″ :D.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).