TOPlist

Vivo prý příští týden představí další ohebné véčko. Výbava má být nadstandardní

vivo x90 pro dojmy
  • Vivo připravuje svůj první véčkový telefon
  • Bude mít podobné parametry jako Galaxy Z Fold 4

Společnost Vivo letos rozšíří svoji nabídku ohebných smartphonů minimálně o dva nové kousky. Kromě očekávaného nástupce Vivo X Fold+ s knížkovým tvarem chystá čínský výrobce ještě ohebný telefon véčkové konstrukce. Pravděpodobně ponese označení Vivo X Flip, a podle informátora Digital Chat Station to nebude žádné ořezávátko.

Vivo X Fold

Vivo X Flip má být telefon podobné konstrukce jako například Samsung Galaxy Z Fold 4 – uvnitř bude skrývat jeden ohebný displej, venku pak najdeme zhruba čtvrtinový zobrazovač v doprovodu hlavního fotoaparátu. Hlavní displej bude mít údajně v diagonále 6,8″, rozlišení Full HD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Vnější displej má být větší než u Samsungu, avšak menší než u Motoroly Razr.

Do prostoru nad něj bude osazen kruhový modul se dvěma fotoaparáty – 50Mpx hlavním (Sony IMX866) a 12Mpx širokoúhlým (Sony IMX663). Stejně jako u ostatních vlajkových lodí od Vivo se fotoaparáty mají pyšnit puncem značky Zeiss. Vivo X Flip má dále dostat 4400mAh akumulátor s možností rychlého nabíjení výkonem až 44 wattů. Posledním zmíněným údajem je čtečka otisků prstů v zamykacím tlačítku na boku.vivo x90 pro recenzeNepřehlédněte

Recenze Vivo X90 Pro: adept na fotomobil roku?

Očekává se, že Vivo své véčko představí pro čínský trh už příští týden, měsíc poté bychom se měli dočkat druhé generace Vivo X Fold a tabletu Vivo Pad 2.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku