Vivo míří mezi fotografickou smetánku. X70 Pro v DXOMark překonal iPhone 13

Vivo X70 Pro

Společnost Vivo patří mezi dravé čínské hráče, jejichž telefony obvykle nabízejí slušný poměr ceny a výkonu. Dražší modely této značky se navíc mohou pochlubit solidní výbavou, přičemž zahanbit se nenechají ani v oblasti fotografie. Důkazem budiž vlajkový model Vivo X70 Pro.

Vivo X70 Pro v testu DXOMark překonal iPhone 13

Smartphone Vivo X70 Pro se zatím v našich končinách neprodává, nicméně do rukou jej dostala redakce serveru DXOMark a podrobila jej důkladnému testu. Telefon mile překvapil, neboť se v bodovém hodnocení vyšvihl mezi nejlépe fotící smartphony současnosti.

Vivo DXOMARK

Kladné body sbíral za široký dynamický rozsah, dobré zachování barev a vysokou míru detailů a přesnou expozici i ve zhoršených světelných podmínkách. Špatné nejsou ani videozáběry, na kterých si redaktoři DXOMark nejvíce cenili dobře fungující stabilizace, dobré expozice, vyvážení bílé a zachování detailů za dobrého osvětlení.

Nějaké kaňky na kráse se samozřejmě našly, týkaly se zejména vyvážení bílé ve videu a fotografiích za slabého osvětlení. Na fotografiích se také může vyskytovat mírný šum a artefakty, ve všech situacích telefon rovněž bojuje s pomalejší závěrkou. Ve videu je navíc nestabilní expozice a automatické ostření, za zhoršeného osvětlení se také ztrácejí detaily.

Vivo X70 Pro v testu DXOMark ukázal, že má v nabité konkurenci co nabídnout, neboť v celkovém hodnocení překonal jak iPhone 13 a 13 mini, tak i starší iPhony 12 Pro a 12 Pro Max. Bohužel se tento telefon na našem trhu zatím neprodává, seženete pouze starší Vivo X60 Pro+, který však ve stejném fototestu nasbíral jen o několik bodů méně.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku