Vivo má telefon s 200W dobíjením! Než dopijete kávu, je nabitý

vivo nabijeni 200w unsplash

Čínské značky platí za průkopníky v oblasti rychlého nabíjení. Žezlo nejlepšího letos přebere Vivo, které představilo rekordní 200W nabíjení u smartphonu své herní podznačky iQOO. Telefon jménem iQOO 10 Pro by měl dorazit v prosinci tohoto roku, avšak v Evropě se prodávat nebude – půjde o čínskou exkluzivitu.

Výrobce tvrdí, že chce zbourat zažitý standard nabíjení telefonů přes noc. Nabití na 100 % má prý zabrat jen 10 minut. Uživatelé tak budou mít mobil připravený k provozu za dobu, kterou běžně potřebují k osprchování, nebo k vypití ranní kávy. Zároveň se ale v tiskové zprávě uvádí, že údaje o nabíjení byly získány s přístrojem vystaveným teplotě 25 °C a nabíjelo se z 1 % baterie s vypnutými službami a funkcemi kromě telefonních hovorů. To může s výsledkem v praxi dost zamíchat.

vivo iqoo 10 pro 200w nabijeni
iQOO 10 Pro bude první telefon s 200W nabíjením

Zároveň by mělo jít o perfektně vybavený telefon z hlediska výkonu. iQOO 10 Pro dostane čipovou sadu Snapdragon 8+ Gen 1 od Qualcommu, displej s 2K rozlišením i HDR10+ a také kamerový systém s gimbalovou stabilizací. O velikosti baterie se Vivo nezmiňuje, avšak dle úniků by měla být vcelku standardní: 5 000 mAh. V minulosti se ale objevily i zprávy o tom, že akumulátor bude spíše menší.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku