Vivo láká na svůj první ohebný smartphone. K dokonalosti nemá mít daleko

Vivo X Fold main

Trhu s ohebnými smartphony drtivě vládne korejský Samsung, ale o prosazení se v tomto odvětví pokoušejí i jiné značky, například Motorola, Huawei, Xiaomi nebo Oppo. Svoji ohebnou prvotinu chystá i Vivo, které na sociální síti Weibo zveřejnilo následující upoutávku:

Vivo X Fold

Vivo X Fold: nejlepší ohebný smartphone?

Podle spekulací by se chystaná novinka měla jmenovat Vivo X Fold, přičemž podle obrázku na upoutávce by měla disponovat konstrukcí s vnitřním ohebným displejem. Vivo pravděpodobně vsadí na podobný form factor jako Samsung Galaxy Z Fold, tedy velký telefon, který půjde rozložit do velikosti malého tabletu. Naznačuje to uniklý soupis parametrů, v němž je zmínka o 8” displeji s Quad HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a ochranou v podobě ultratenkého skla.

Vivo X Fold 1

Uvnitř by se měl nacházet čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a 4600mAh akumulátor s podporou rychlého dobíjení – až 80 wattů kabelem a 50 wattů bezdrátově. Telefon by měl také dostat silnou fotovýbavu s puncem značky Zeiss, chybět nebude ani periskopická kamerka pro bezztrátové přiblížení.

Vivo X Fold 2

Podle informátora Ice Universe by mělo být Vivo X Fold v rámci své kategorie téměř dokonalým zařízením, neboť bude kombinovat výhody všech konkurenčních ohebných telefonů a navrch přihodí pár vlastních unikátních funkcí. Vivo by mohlo čerpat zkušenosti z Oppo Find N, neboť obě společnosti spadají pod jeden konglomerát BBK Electronics.

Premiéra možná už zítra

A kdy bude první ohebný smartphone Vivo představen? Na upoutávce je zmíněno pondělí bez konkrétního data. Čínský výrobce má shodou okolností na zítřejší den naplánované odhalení svého prvního tabletu Vivo Pad, který bude možné podle uniklých tiskových snímků ovládat stylusem nebo klávesnicovým krytem s touchpadem.

Představí Vivo zítra jak tablet, tak ohebný telefon, nebo se dočkáme pouze prvního zmíněného s tím, že „skládačka“ bude pouze zmíněna na konci prezentace s typickým dovětkem „coming soon“?

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku