Vivo APEX 2019: takto má vypadat futuristický smartphone bez tlačítek a portů

Společnost Vivo chystá na čtvrtek tiskovou konferenci, na které má být představen netradiční smartphone s „waterdrop“ designem. Tentokráte však nemá jít o kapkovitý design výřezu v displeji, ale o futuristické zařízení, které bude hladké jako oblázek – nebude mít totiž žádná tlačítka, ani žádné porty.

blank

Hladký jako kovové mýdlo

Vivo provedlo v minulých dnech v Číně slepý test – telefon byl zavřený do černé skříňky a účastníci testu si jej mohli poslepu ohmatat. Je údajně velmi hladký, někteří jej popsali jako oblázek či kovové mýdlo.

https://youtu.be/N6ObeXVpveA

Jak bude vypadat ve skutečnosti, naznačuje následující render Benjamina Geskina.

Telefon má mít opět velmi tenké rámečky okolo displeje, pouze brada bude mírně širší. Absenci tlačítek zřejmě Vivo vyřeší dotykovými senzory na bocích, absence slotu na SIM bude zřejmě řešit eSIM, ztráta veškerých portů je dnes řešitelná bezdrátovým nabíjením a bezdrátovými sluchátky. Dá se tedy předpokládat, že součástí balení bude minimálně bezdrátová nabíječka. Otázkou zůstává, kam Vivo APEX 2019 schová selfie kamerku nebo mřížku hlasitého reproduktoru, na odhalení si budeme muset počkat do čtvrtka.recenze iPhone XNepřehlédněte

iPhone X zcela bez portů? I tuhle možnost v Applu zvažovali

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku