Domů » Bleskovky » iPhone X zcela bez portů? I tuhle možnost v Applu zvažovali

iPhone X zcela bez portů? I tuhle možnost v Applu zvažovali

iPhone X má být ukázkou toho, jak mají vypadat telefony v následující dekádě. V jeho šlépějích půjdou všechny letošní iPhony a nepochybně i spousta zařízení konkurenčních značek. Apple přitom mohl být při návrhu svého výročního smartphonu ještě odvážnější.

recenze iPhone X

Podle serveru Bloomberg v Applu zvažovali odstranit z iPhone X Lightning port a spoléhat se pouze na bezdrátové technologie. Bohužel o jeho „vyvrtání“ do spodní strany telefonu rozhodly dva aspekty:

  • Bezdrátové nabíjení je pomalejší než nabíjení kabelem
  • Výroba bezdrátových nabíječek je dražší a musela by se projevit na celkové ceně telefonu

Čeká se na lepší bezdrátové nabíjení

Už dnes se dá prakticky bez Lightning konektoru obejít, přenos dat, poslech hudby i nabíjení lze uskutečnit bezdrátově. Nepochybujeme tak, že jednoho dne Apple ze svých iPhonů poslední port zcela odstraní. V minulosti již několikrát odebral ze svých zařízení některou z přirozených součástí, aby protlačil modernější řešení; naposledy to byl sluchátkový jack, který je aktuálně nahrazován bezdrátovými technologiemi.

Nabíječka Apple AirPower zřejmě dorazí až po roce od svého představení

Bohužel v oblasti bezdrátového nabíjení počítal Apple s technologií, která nebude vyžadovat přímý kontakt zařízení s nabíječkou, taková však zatím vyvinuta nebyla. Naopak se začíná spekulovat, že Apple v příštím roce vymění Lightning za USB-C. Jsme zvědaví, zda se tyto fámy potvrdí, nebo spíše Apple ucpe do iPhonu poslední díru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.