Šampion Formule 1 okraden. Zloděje zkoušel najít pomocí funkce v iPhonu

sebastian vettel gcbc8fa3a3 1920

Stát se obětí krádeže není nic neobvyklého, obzvláště ve městě, které je takovými zločiny proslulé tak jako katalánská metropole Barcelona. Přihodit se vám to může i v případě, že jste čtyřnásobný mistr světa Formule 1 Sebastian Vettel. Současný jezdec týmu Aston Martin v Barceloně pobývá od minulého týdne, neboť se zde konal závod Formule 1 – Velká cena Španělska. I přes značnou pozornost médií a spolupracovníků z jeho stáje takto přišel o tašku s osobními věcmi.

Namísto toho, aby Vettel šel na policii, dostal jiný nápad – pomocí iPhonu se rozhodl své věci vystopovat, což mu umožnila sluchátka AirPods, která měl ve svém zavazadle. Ačkoli někdy mají podobné příběhy dobrý konec, tentokrát je tomu bohužel jinak. Zloděj si totiž možnosti sledování byl vědom – sluchátka z tašky vytáhl a pohodil je na ulici. Závodníkovi tak zbyly oči pro pláč a následné návštěvě policejní stanice se nakonec nevyhnul.

Sebastian Vettel 2015 Malaysia p
Pátrání pilota F1 bohužel vyšlo nazmar

Podobné příběhy ale často končí také šťastně, jako tomu bylo kupříkladu před pár týdny, kdy AirTag zachránil australskému fotografovi výbavu za zhruba 165 tisíc korun. V každém případě je lepší se na technologie nespoléhat a raději mít své věci vždy pod dohledem, obzvláště na místech, kde jsou krádeže na denním pořádku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku