Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Víme, kdy Xiaomi Mi Band 5 dorazí na český trh a jaké nabídne novinky

Víme, kdy Xiaomi Mi Band 5 dorazí na český trh a jaké nabídne novinky

Už zítra bude představena pátá generace populárního náramku Xiaomi Mi Band, jehož obrázky začaly v minulých dnech kolovat internetem. Půjde ale o ryze čínskou premiéru, ta globální se odehraje o něco později. Nyní se k nám dostal i soupis funkcí, z nichž některé u předchozí generace chyběly. Také víme, kdy se Xiaomi Mi Band 5 dostane na český trh.

mi band 5 press
Xiaomi Mi Band 5 na uniklém tiskovém snímku

Změří sportovní aktivity a nahradí platební kartu

Xiaomi Mi Band 5 se může těšit na větší obrazovku typu Dynamic OLED – předchozí generace měla 0,95“ zobrazovač, chystaná novinka patrně dostane 1,2“ obrazovku. Náramek má být schopen změřit až 11 druhů sportovních aktivit (nové budou jóga, veslování, interiérová cyklistika či skákání přes švihadlo), k čemuž mu poslouží řada profesionálních snímačů, k nimž patrně přibude senzor saturace krve kyslíkem.

mi band 5

Nové také bude nabíjení magnetickou kolébkou, analyzér ženského zdraví či podpora NFC skrze služby UnionPay a QuickPass. V proprietárním prostředí náramku také najdete vzdálenou spoušť fotoaparátu a u globální verze se spekuluje o integraci hlasové asistentky Amazon Alexa.

Mi Band 5 bude dostupný minimálně ve čtyřech základních barvách – žluté, červené, zelené a černé, později se určitě objeví další barvy vyměnitelných pásků.

Dostupnost na českém trhu

Dva na sobě nezávislé zdroje nám potvrdily termín dostupnosti náramku Xiaomi Mi Band 5 na českém trhu. Stane se tak v průběhu měsíce července. Oficiální evropská cena zatím známa není.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments