Domů » Bleskovky » Víme, jak bude vypadat Xiaomi Mi Band 4. Nabídne jednu očekávanou novinku

Víme, jak bude vypadat Xiaomi Mi Band 4. Nabídne jednu očekávanou novinku

Jestliže trhu chytrých hodinek vládne Apple, ve světě chytrých náramků se na prvním místě vyhřívá Xiaomi. Čínská firma získala velký podíl zejména díky cenově dostupnému náramku Mi Band 2 z roku 2016, který teprve loni po dvou letech vystřídal Mi Band 3. Na dalšího pokračovatele řady ale zřejmě nebudeme čekat tak dlouho, Mi Band 4 již prošel certifikací tchajwanské autority NCC (National Communications Commission), která ve svých dokumentech zveřejnila i první fotografie.

Xiaomi Mi Band 4 ve dvou příchutích

Dle všeho dorazí Xiaomi Mi Band 4 ve dvou variantách – model s označením XMSH08HM má přijít s podporou NFC, zatímco XMSH07HM ji mít nebude. Je pravděpodobné, že Xiaomi bude chtít NFC využít pro nějakou z čínských platebních služeb. Obě varianty mají za sebou úspěšně i certifikaci u Bluetooth SIG, takže máme potvrzenou i přítomnost Bluetooth 5.0 LE.

mi band 4

Designově by se měl nový Mi Band podobat předchozím modelům, stále se bude jednat o oblázkový modul, který se bude zřejmě zasouvat do pryžového řemínku. K ovládání modulu poslouží dotykový displej a senzorové tlačítko pod ním. Spekuluje se, že by Mi Band 4 měl dostat i elektrokardiogram, avšak to zatím žádná certifikace nepotvrzuje. Vzhledem k postupnému schvalování lze ale očekávat, že se Mi Bandu 4 dočkáme již brzy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments