TOPlist

Videopohled na mivvy MIDroid A2: Tablet s Androidem za čtyři a půl tisíce

Společnost mivvy nedávno uvedla na trh nový tablet MIDroid A2, který je určený spíše pro méně náročné uživatele, které bude lákat na nízkou cenu. Ve výbavě nalezneme Android 2.1, který pohání procesor Rockchip RK2818 taktovaný na frekvenci 600 MHz a oproti předchozímu modelu jsou reakce zařízení o poznání svižnější a zlepšila se i senzitivita displeje. Co však zamrzí, je absence hardwarové akcelerace grafiky, kvůli které si nezahrajete téměř žádné hry.

MIDroid A2 dále nabízí 256 MB operační paměti RAM a 4GB vnitřní paměť, kterou je dále možné rozšířit skrze paměťové karty typu microSDHC s maximální kapacitou 16 GB. O zobrazování se postará rezistivní displej s úhlopříčkou sedm palců a WVGA rozlišením (800 × 480 px), v balení naleznete přiložený stylus. Tělo je vyrobeno z plastu a hliníku, na bocích nalezneme trojici systémových tlačítek. Zajímavostí je přítomnost klasického USB portu, skrze který lze připojit další periferie (myš, klávesnice, 3G modem) a nechybí ani 3,5mm výstup na sluchátka. MIDroid A2 se výborně hodí pro sledování filmů; čipset od Rockchip dokonce nabízí optimalizaci pro přehrávání HD videa (720p), se kterým si tablet poradí velmi dobře. Více se dozvíte v našem videopohledu.

Hardwarové parametry
Google Android 2.1
Rockchip RK2818 procesor, 600 MHz
256 MB paměti RAM
7“ rezistivní dotekový displej s rozlišením 800 × 480 bodů
4 GB interní paměť
Wi-Fi IEEE 802.11 b/g
miniUSB a USB konektor (podpora USB Host), trackball, polohový senzor
microSDHC paměťové karty (až 16 GB)
3,5mm výstup na sluchátka
hlasitý reproduktor a interní mikrofon
4500 mAh Li-Pol baterie
rozměry: 192 × 118 × 12 mm
hmotnost: 362 gramů včetně baterie

- -

- -

- - -
K tabletu si můžete dokoupit pouzdro s klávesnicí a dostupný bude i 3G modem od USB

Klady (+)
rozměry a hmotnost
přehrávání HD videa (720p)
výdrž
USB host
cena
Zápory (-)
chybějící hardwarová akcelerace grafiky
pomalý internetový prohlížeč
občas nepřesné reakce displeje

 

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku