Domů » Bleskovky » Viceprezident Microsoftu: Smartphony neopouštíme, budeme se ale soustředit na podniky

Viceprezident Microsoftu: Smartphony neopouštíme, budeme se ale soustředit na podniky

I když to Microsoft nikdy nahlas neřekl, je víceméně jasné, že s výrobou smartphonů pro masy skončil, a že Lumia 650 byla poslední představenou Lumií vůbec. Nepřímo to také potvrdil korporátní viceprezident Windows Kevin Gallo na londýnské zastávce Build Tour, a přidal několik informací o bájném Surface Phonu.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Microsoft se podle Galla bude soustředit zejména na podnikový sektor, neboť trh se zařízením pro běžné spotřebitele nedokázal generovat žádný zisk, zatímco ve firemním sektoru jsou redmondští mnohem silnější. Microsoft chce v budoucnu navázat na úspěch vlastních počítačů s Windows 10, což znamená tvořit high-endová zařízení, která budou měnit kategorie, podobně jako se to povedlo s konvertibly Surface. O výrobu ostatních zařízení se mají postarat výrobci třetích stran.

WindowsMobile-650x366

Dá se tedy předpokládat, že dlouho spekulovaný Surface Phone bude podobné zařízení, jako je HP Elite X3 – nabušený (a drahý) smartphone, který vůbec nemusí být prodáván v kanálech pro běžné spotřebitele. Jeho největším benefitem bude patrně podpora režimu Continuum s možností spouštět desktopové aplikace, byť patrně pouze virtualizovaně; Intel totiž před nedávnem oznámil opuštění mobilního segmentu, a tak se žádného silného, a přitom efektivního x86 procesoru pro mobilní zařízení nedočkáme. A zřejmě se nedočkáme ani onoho Surface Phonu, neboť Microsoft se se svými smartphony stáhl do ústraní a omezil budoucí podporu na pouhých 18 trhů, mezi nimiž ČR není (více informací).

Kevin Gallo nicméně slíbil, že Microsoft mobilní Windows rozhodně neopouští, ani nemění strategii vývoje; naopak si za ní silně stojí. Za měsíc bude společně s výroční aktualizací Windows 10 vypuštěn i update pro mobilní desítky, byť výrazně menšího významu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
119 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments