Domů » Bleskovky » Via APC: Další hráč na poli microPC, který sází na Android

Via APC: Další hráč na poli microPC, který sází na Android

Včera jsme vás informovali o MicroPC s názvem MK802 a dnes vám krátce přiblížíme APC (Android Personal Computer) od společnosti Via. Na první pohled spíše připomína Raspberry Pi, ale narozdíl od něj běží na Androidu. V tomto případě se ovšem nedočkáme čtyřkového Ice Cream Sandwitche, jak je tomu u MK802, ale pouze upravené verze 2.3. K prohlížení webu je systém uzpůsoben možností připojení myši i klávesnice. 

VIA APC - $49 Android Desktop Computer

Jádrem zařízení je procesor ARM 11 o taktu 800 MHz a 512 MB paměti RAM (DDR3). Data lze uložit na 2 GB flash paměť, kterou lze dále rozšířit pomocí microSD karet. O konektivitu se postarají VGA, HDMI, Ethernet a hned 4 USB konetory. To celé se vměstnalo na desku formátu Neo-ITX, což by mělo zajistit zpětnou kompatibilitu se šasi pro standardy Mini-ITX a microATX.

   

Výrobce se momentálně soustředí na odlaďování systému a zařízení by se již brzy mělo dostat do předprodeje za 49 USD (zhruba 1000 Kč).  Chcete-li být informování o novinkách, máte možnost tak učinit skrze oficiální stránky projektu.

 

Zdroj

Jiří Hanč

6 komentářů

  1. Via… brrr :D Toho jsem se vzdycky stitil vice, nez AMD nebo ATI :D

  2. Fore (neregistrovaný)

    Boze , proc to zabiji 800mhz svabem ? a 512 mb ram uz je dnes taky nekde mimo …. O kolik by vzrostla cena kdyby tam daly treba tegru 2 ? O 50 kc ? a giga ram by je tady nezabilo….

  3. Jde do toho dát nějaké klasické Linux distro? Pokud ano, tak bych to bral všema deseti, na něco podobného čekám už dlouho :-)

  4. Fore: Na videu jim to běhá překvapivě hezky i s těmihle parametry, ale je pravda, že update na ICS lze téměř vyloučit…

    tslany: Možná. Je to možný u toho MK802 a [odkaz] běhá na Fedoře. ([odkaz] stojí 35 USD a očekává se další várka k prodeji.)

  5. Pro domací server je toto naprosto geniální. Hlavně kvuli spotřebě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).