Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Via APC: Další hráč na poli microPC, který sází na Android

Via APC: Další hráč na poli microPC, který sází na Android

Včera jsme vás informovali o MicroPC s názvem MK802 a dnes vám krátce přiblížíme APC (Android Personal Computer) od společnosti Via. Na první pohled spíše připomína Raspberry Pi, ale narozdíl od něj běží na Androidu. V tomto případě se ovšem nedočkáme čtyřkového Ice Cream Sandwitche, jak je tomu u MK802, ale pouze upravené verze 2.3. K prohlížení webu je systém uzpůsoben možností připojení myši i klávesnice. 

Jádrem zařízení je procesor ARM 11 o taktu 800 MHz a 512 MB paměti RAM (DDR3). Data lze uložit na 2 GB flash paměť, kterou lze dále rozšířit pomocí microSD karet. O konektivitu se postarají VGA, HDMI, Ethernet a hned 4 USB konetory. To celé se vměstnalo na desku formátu Neo-ITX, což by mělo zajistit zpětnou kompatibilitu se šasi pro standardy Mini-ITX a microATX.

   

Výrobce se momentálně soustředí na odlaďování systému a zařízení by se již brzy mělo dostat do předprodeje za 49 USD (zhruba 1000 Kč).  Chcete-li být informování o novinkách, máte možnost tak učinit skrze oficiální stránky projektu.

 

Zdroj

Jiří Hanč

6 komentářů

 1. bkf1 (neregistrovaný)

  Via… brrr :D Toho jsem se vzdycky stitil vice, nez AMD nebo ATI :D

 2. Fore (neregistrovaný)

  Boze , proc to zabiji 800mhz svabem ? a 512 mb ram uz je dnes taky nekde mimo …. O kolik by vzrostla cena kdyby tam daly treba tegru 2 ? O 50 kc ? a giga ram by je tady nezabilo….

 3. tslany (neregistrovaný)

  Jde do toho dát nějaké klasické Linux distro? Pokud ano, tak bych to bral všema deseti, na něco podobného čekám už dlouho :-)

 4. Jiří Hanč (neregistrovaný)

  Fore: Na videu jim to běhá překvapivě hezky i s těmihle parametry, ale je pravda, že update na ICS lze téměř vyloučit…

  tslany: Možná. Je to možný u toho MK802 a Raspberry Pi běhá na Fedoře. (Model B stojí 35 USD a očekává se další várka k prodeji.)

 5. Olik (neregistrovaný)

  Pro domací server je toto naprosto geniální. Hlavně kvuli spotřebě.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel