Cena:

Via APC: Další hráč na poli microPC, který sází na Android

Včera jsme vás informovali o MicroPC s názvem MK802 a dnes vám krátce přiblížíme APC (Android Personal Computer) od společnosti Via. Na první pohled spíše připomína Raspberry Pi, ale narozdíl od něj běží na Androidu. V tomto případě se ovšem nedočkáme čtyřkového Ice Cream Sandwitche, jak je tomu u MK802, ale pouze upravené verze 2.3. K prohlížení webu je systém uzpůsoben možností připojení myši i klávesnice. 

VIA APC - $49 Android Desktop Computer

Jádrem zařízení je procesor ARM 11 o taktu 800 MHz a 512 MB paměti RAM (DDR3). Data lze uložit na 2 GB flash paměť, kterou lze dále rozšířit pomocí microSD karet. O konektivitu se postarají VGA, HDMI, Ethernet a hned 4 USB konetory. To celé se vměstnalo na desku formátu Neo-ITX, což by mělo zajistit zpětnou kompatibilitu se šasi pro standardy Mini-ITX a microATX.

   

Výrobce se momentálně soustředí na odlaďování systému a zařízení by se již brzy mělo dostat do předprodeje za 49 USD (zhruba 1000 Kč).  Chcete-li být informování o novinkách, máte možnost tak učinit skrze oficiální stránky projektu.

 

Zdroj

Autor článku
Jiří Hanč