Domů » Bleskovky » Větší jas, menší spotřeba. Galaxy S21 Ultra má úspornější displej než S20 Ultra či Note 20 Ultra

Větší jas, menší spotřeba. Galaxy S21 Ultra má úspornější displej než S20 Ultra či Note 20 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra disponuje jednou z nejlepších obrazovek, se kterými se můžete ve světě smartphonů setkat. Nejen, že vám dovolí kombinaci vysokého Quad HD+ rozlišení společně se 120Hz obnovovací frekvencí, vyniká i v jiných parametrech. Například v maximálním jasu a vysoké efektivitě.

Samsung se před nedávnem pochlubil, že jeho nový OLED panel je až o 16 procent úspornější než u minulé generace, a zároveň nabízí vyšší maximální jas. Samsung toho dosáhl použitím nového organického materiálu, skrze který proudí elektrony rychleji a snadněji, tudíž je možné při nižší spotřebě získat jasnější světlo.

Displej Galaxy S21 Ultra je jasný, a přitom úsporný

Marketingové „chlubení“ Samsungu potvrzují i nezávislé testy serveru AnandTech, který proti sobě postavil displeje Galaxy S21 Ultra, Galaxy S20 Ultra a Galaxy Note 20. Podle testů rozhoduje o lepší efektivitě nového panelu nejen nový materiál, ale také proměnná obnovovací frekvence. Ta se u Galaxy S21 Ultra automaticky aktivuje, pokud obrazovka vyzařuje světlo s intenzitou nad 40 luxů (u menší hodnoty je frekvence „zamknutá“ na 120 Hz).

samsung 1

Při testu se zcela bílou obrazovkou je displej Galaxy S21 Ultra až o 31 procent účinnější než u Galaxy S20 Ultra, a to přestože u prvního jmenovaného svítila jasem 924 nitů, zatímco u druhého „pouze“ 778 nitů. Novinka dokonce o 20 procent porazila Galaxy Note 20.

samsung 2

Pokud mají Galaxy S21 Ultra a S20 Ultra nastavené stejné parametry (rozlišení Full HD, jas 300 nitů, obnovovací frekvence 120 Hz), vykazuje zobrazovač novějšího telefonu o 27 procent menší spotřebu. Nutno však podotknout, že Galaxy S21 Ultra má o něco menší zobrazovací plochu.

samsung 3

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).