Domů » Bleskovky » Vertikální televize nezaujala, IGTV nové umožňuje přehrávat video na šířku

Vertikální televize nezaujala, IGTV nové umožňuje přehrávat video na šířku

Před rokem představil provozovatel sociální sítě Instagram službu IGTV, platformu pro nahrávání a přehrávání videí natočených na výšku. I přes vzestupnou popularitu vertikálního videa si služba patrně nedokázala najít potřebný počet fanoušků, a proto došlo k radikálnímu přehodnocení – na IGTV je nově možné nahrávat i videa natočená na šířku.

igtv

Sázka na pouze vertikální video nezaujala

Provozovatelé IGTV tuto změnu učinili na základě zpětné vazby, jak od uživatelů, tak od tvůrců obsah; má se jednat o podobný krok jako v roce 2015, kdy přestal být Instagram omezen pouze na čtvercové fotografie.

Služba zklamala i některé tvůrce, někteří z nich si podle TheVerge natáčení videí na výšku užívali, problém však byl v tom, že nedokázali svůj obsah zpeněžit – IGTV nemá na rozdíl od YouTube službu, která umožňuje tvůrcům platit adekvátní částky získané z příjmů ze sledování reklamy.

Nyní si tvůrci budou moci vybrat, zda na IGTV nahrají vertikální či horizontální video, pro konzumenty se zatím nic nezmění – všechna videa se budou přehrávat v režimu na výšku, u těch horizontálních bude zapotřebí otočit telefon o 90°.

IGTV
IGTV
Autor: Instagram
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.