Domů » Bleskovky » Vertikální televize nezaujala, IGTV nové umožňuje přehrávat video na šířku

Vertikální televize nezaujala, IGTV nové umožňuje přehrávat video na šířku

Před rokem představil provozovatel sociální sítě Instagram službu IGTV, platformu pro nahrávání a přehrávání videí natočených na výšku. I přes vzestupnou popularitu vertikálního videa si služba patrně nedokázala najít potřebný počet fanoušků, a proto došlo k radikálnímu přehodnocení – na IGTV je nově možné nahrávat i videa natočená na šířku.

igtv

Sázka na pouze vertikální video nezaujala

Provozovatelé IGTV tuto změnu učinili na základě zpětné vazby, jak od uživatelů, tak od tvůrců obsah; má se jednat o podobný krok jako v roce 2015, kdy přestal být Instagram omezen pouze na čtvercové fotografie.

Služba zklamala i některé tvůrce, někteří z nich si podle TheVerge natáčení videí na výšku užívali, problém však byl v tom, že nedokázali svůj obsah zpeněžit – IGTV nemá na rozdíl od YouTube službu, která umožňuje tvůrcům platit adekvátní částky získané z příjmů ze sledování reklamy.

Nyní si tvůrci budou moci vybrat, zda na IGTV nahrají vertikální či horizontální video, pro konzumenty se zatím nic nezmění – všechna videa se budou přehrávat v režimu na výšku, u těch horizontálních bude zapotřebí otočit telefon o 90°.

IGTV
IGTV
Autor: Instagram
Cena: zdarma
‎IGTV
‎IGTV
Cena: zdarma
  • ‎IGTV Screenshot
  • ‎IGTV Screenshot
  • ‎IGTV Screenshot

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lukass71
Uživatel
lukass71

Krom toho jakej neskutecnej hnus vertikalni videa jsou, tak konkretne u IGTV bylo cely to UI tak zmatecny, ze to proste do toho uzivatele ani nelakalo – natoz potom samotny tvurce..
Hlavne i pres podporu videa chodi lidi na instagram kvuli kratkym story a obrazkum, nekolikminutova videa proste na IG nikoho neberou, od toho tu mame Youtube..

Ene
Anonym
Ene

Facebook i Instagram videa stejně tak doprasí, že to člověk může natáčet na low-end a výsledek bude stejný.

Carda
Anonym
Carda

Vertikální videa jsou stejně na nic kromě mobilů a puberťáku to nikde smysl nemá a představit si koukat na film takhle no nevím :D by bylo asi hodně střihů na různé postavy :D

jaydoo
Uživatel
jaydoo

Tak podla mna je to o „tuposti“ ludí. Aj teraz som bol na MS v hokeji a ked vidím niektorých ludí ako si nahrávaju video zo zápasu na stojato na tom širokom ihrisku a švihaju s telefonom zprava dolava dostatočne rýchlo, tak to je podľa mňa zážitok si to kuknuť…..Hlavne aj na krásnej peknej TV a vidiet to len vvertikálne v strede. Ale podla mna toto niektorým ludom sa nedá vysvetlit.

Ph
Anonym
Ph

Ja zach nechapem celkovo taketo nahravanie hry, koncertov apod. Naco nataca dianie na lade ked to najde hocikde ci uz v zostrihu alebo cely zapas.
Skor natacat atmosferu na stadione, robit si momentky, selfie apod

Ph
Anonym
Ph

Uplne najlepsie by bolo keby vertikalne videa ani neexistovali a telefon by zaznamenaval v tom istom pomere stran na vysku, alebo na sirku

lukass71
Uživatel
lukass71

Tak pokud se jedna o par sekundove story na IG nebo Snapchat, tak to je pochopitelny, ale nad cokoliv na 10s je to opravdu hnus.