Vernee Apollo X: první smartphone, který nabídne upravený VOS

Čínská značka Vernee minulý měsíc představila řadu nových smartphonů modelové řady Apollo, které lákají na slušnou hardwarovou výbavu a nízkou cenu. Jednou z novinek byl také Vernee Apollo X, který se do prodeje dostane už tento měsíc (přesnou cenu zatím neznáme).

apollox

Tato novinka poběží na desetijádrovém čipu Helio X20 od MediaTeku, kterému sekundují 4 GB RAM a 64GB interní paměť. Nechybí ani slot na microSD kartu či kompletní podpora LTE. O zobrazování se stará 5,5″ Full HD displej od Sharpu, energii dodává 3500mAh baterie. I když se původně spekulovalo o Androidu 7.0, novinka půjde na trh s verzí 7.1, nicméně ve výrazně upravené podobě.

heliox20

Tip: Vernee Apollo X jsme si již v Barceloně vyzkoušeli a zde jsou naše první dojmy

Výrobce se totiž rozhodl upravit si Android k obrazu svému. Takto upravený systém a prostředí bude prezentovat pod názvem VOS (Vernee OS). V tuto chvíli ale nevíme, jaká vylepšený systém nabídne, ale je jasné, že se dočkáme nové základní obrazovky s podporou témat, upravené notifikační nabídky i zpřehledněných položek v Nastavení. I přesto výrobce uklidňuje, že se vzhled nebude nijak výrazně odklánět od čistého Androidu, a samozřejmě zde bude kladen důraz na dobrou optimalizaci a rychlost.

Vernee Apollo Lite pořídíte se slevou 90 dolarů. K dispozici je omezený počet kusů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *