TOPlist

Velký přehled novinek, které pro nás HTC chystá v roce 2007

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Prehled zarizeni od HTC pro rok 2007V příštím roce uvede tajwanská společnost HTC na trh několik nových modelů, ze kterých si potencionální zákazníci určitě dokáží vybrat. Zařízení jsou rozdělena do třech skupin, které se odlišují podle písmenka v názvu. Třída \”P” označuje PocketPC zařízení, \”S” potom Smartphone telefony. Do skupiny\”X” budou patřit extra výkonná zařízení, jako HTC Athena nebo tajemný HTC Omni (kombinace UMPC/PPC). Pojďme se nyní na jednotlivé modely podívat podrobněji.

Třída P – PocketPC

HTC Kaiser – vylepšený TyTN
Kaiser svou konstrukcí a funkcemi vychází ze starších modelů TyTN a Herald. Nabídne QVGA displej, 400Mhz procesor, Wi-Fi, Bluetooth, chybět nebude ani podpora UMTS (HSDPA) nebo výsuvná hardwarová klávesnice. Příjemnou změnou bude integrovaný GPS přijímač; HTC Kaiser by tak směle mohl konkurovat například E-Tenu M700, se kterým se na českém trhu setkáme koncem ledna 2007.

HTC Kaiser

 

HTC Elf – budgetové PocketPC pro nenáročné
Do kategorie levných PocketPC pro méně náročné uživatele bude patřit HTC Elf. Ten nabídne 2.8″ dotykový QVGA displej, 200Mhz procesor, podporu GSM nebo Bluetooth. Wi-Fi nebo UMTS bychom u něj ale hledali marně.

HTC Elf

 

HTC Love – kam se poděla GPS?
HTC Love je upravenou verzí dnes hojně prodávaného Artemise. Oproti němu ale postrádá podporu GPS, nabídne ale vlastní FM přijímač, 2MPx kameru nebo kolečko Jog-Ball pro snadné ovládání systému. Podpora UMTS chybí, telefonní funkce tak zajišťuje pouze GSM modul s podporu GPRS/EDGE. Love se brzy začne prodávat pod označením P3340.

HTC Love

 

HTC Panda – zase jen QVGA?
HTC Panda bude velice zajímavě vyhlížející zařízení, které nabídne velký QVGA displej s úhlopříčkou 3.5″ – 3.7″ (proč ale QVGA?). Svižný chod by mu měl zajistit 400Mhz procesor, chybět nebude Wi-Fi nebo Bluetooth. Bohužel i u Pandy se zapomnělo na podporu sítí třetí generace, a tak se budeme muset spokojit jen s GSM modulem (GPRS, EDGE).

HTC Omni – nástupce Universala
Omni by měl být nástupcem legendárního Universala. Do dnešního dne se ale neobjevil žádný render nebo fotografie, přesto by měla být konstrukce zařízení velice podobná, jako u Universala. Těšit se tak můžeme na otočný kloub, prostornou hardwarovou klávesnici nebo 3.6″ VGA displej. Omni by měl ale nabídnout mnohem rychlejší procesor, podporu technologie UMTS včetně HSDPA, a po svém uvedení na trh by se mělo jednat o novou vlajkovou loď HTC. O tomto zařízení jsme psali již dříve v této bleskovce.

 

Třída S – Smartphone

HTC Wings – jednoznačně nejvýkonnější smartphone
Konstrukčně se bude jednat o Smartphone vycházející z modelů Vox/Libra, nabídne klasickou numerickou a zároveň také výsuvnou QWERTY klávesnici. Chybět nebude Wi-Fi nebo Bluetooth. Také telefonní funkce budou zvládnuty na jedničku, kromě podpory GSM sítí se můžeme těšit i na UMTS, pro účely videokomunikace je připravena malá CIF kamerka na přední straně přístroje. To ale není všechno, HTC Wings nabídne vlastní GPS přijímač, který u smartphone telefonů také nebývá příliš častým jevem.

HTC Wings

 

HTC Vox/HTC Libra
Detailní informace o Smartphonu HTC Vox naleznete v tomto článku, hardwarové parametry najdete v našem Katalogu. HTC Libra je stejně vybavený smartphone jako Vox, pouze nenabízí GSM modul, je totiž určený pro americké EVDO sítě.

HTC Vox/Libra 

 

HTC Cavalier
\”Kavalír” je značně vylepšenou verzí smartphonu HTC Excalibur, oproti kterému dostane navíc 400Mhz procesor, podporu UMTS/HSDPA. Bezdrátové technologie budou zastoupeny Wi-Fi modulem a Bluetooth. Pro pohodlné psaní je připravena QWERTY klávesnice. Další informace o Cavalieru naleznete v tomto článku. Tento smartphone se bude oficiálně prodávat pod označením HTC S650.

HTC Cavalier

 

HTC Erato
V roce 2007 by se měl na trhu objevit i další smartphone véčkové konstrukce, tedy nástupce HTC StarTreka (Qtek 8500), jeho kódové označení je HTC Erato. Mělo by se jednat o stylový telefon, který kromě podpory GSM, Wi-Fi nebo Bluetooth nabídne také integrovaný GPS přijímač. Po UMTS bohužel ani památky. Díky své konstrukci nabídne dva displeje – interní a externí. Oba budou barevné, vnitřní by měl mít QVGA rozlišení 240x320px.

HTC Erato

 

Třída X – Kombinace UMPC/PocketPC

V \”Xkové” třídě zatím nalezneme pouze jedno zařízení, kterým je výkonný komunikátor HTC Athena. Později by do této kategorie mohl patřit také HTC Omni.

HTC Athena – prostě jedinečná
Athena bude zcela netradičním PocketPC, které nabídne opravdu extrémně vysoký výkon, prostorný VGA displej a odnímatelnou klávesnici. Operační systém je zastoupený Windows Mobile 5.0 ve verzi Phone edition, rychlé provádění operací zajistí 624Mhz Intel Xscale procesor. O zobrazování se postará prostorný VGA displej s úhlopříčkou rovných 5\”. Otazníky zatím zůstávají u velikosti pamětí, některé zdroje hovoří o kombinaci pěkných 256MB ROM/128MB RAM, jinde se uvádějí klasické hodnoty 128MB ROM/64MB RAM. Kromě toho Athena nabídne i vlastní 8GB pevný disk, a pokud by vám i to bylo málo, můžete si paměť ještě rozšířit pomocí miniSD karet.

HTC Athena

Telefonní funkce jsou zastoupeny podporou GSM (quad-band), EDGE, GPRS, a nechybí ani UMTS/HSDPA (2100Mhz). Bezdrátovou konektivitu zajistí Wi-Fi a Bluetooth 2.0 moduly. Napájení zajistí baterie s kapacitou 2100mAh. Pro pořizování fotografií bude připraven 2Mpx fotoaparát (občas se uvádí i 3Mpx) s přisvětlovací diodou. Kamerka pro videohovory na přední straně by měla zvládat VGA rozlišení (640x480px). Rozměry Atheny jsou 133x97x20mm, tloušťka odnímatelné hardwarové klávesnice je 4mm. Hmotnost se zastavila na poměrně vysoké hodnotě 350gramů. O HTC Atheně jsme psali také zde. Na trhu by se toto zajímavé zařízení mělo objevit už v prvním čtvrtletí 2007 za cenu kolem 1700 USD.

V příštím roce se tedy určitě bude na co těšit; v HTC už pomalu přicházejí na to, že prvky jako GPS přijímač nebo VGA displej jsou v dnešní době poměrně žádané, a konečně se také začíná opouštět od 200Mhz OMAP procesorů. Z nabídky HTC by si měl dokázat vybrat opravdu každý, a pokud k tomu připočítáme chystané modely dalších výrobců (E-Ten, Asus, FSC…), bude pro nás příští rok určitě mnohem více pestrý, než byl ten letošní.

Zdroj: HPC.ru

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku