Velké videopreview komunikátoru HTC Touch HD

Velký videopohled na HTC Touch HDV několika posledních dnech jsem pečlivě testoval nový přírůstek do Touch série společnosti HTC, komunikátor Touch HD. Jedná se o zařízení vybavené operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional, které disponuje opravdu velkým displejem s WVGA rozlišením a úhlopříčkou 3.8″ palce. Do vínku již tradičně dostal čipovou sadu od Qualcommu, která nabízí rychlý 528 MHz procesor, GPS, Wi-Fi a Bluetooth. Touch HD vyniká i co se velikosti operační paměti týče, 288 MB RAM je výborná hodnota a rozhodně se nemusíte bát, že by se přístroj výrazně zpomaloval vlivem velkého množství aplikací spuštěných na pozadí. Pro pořizování fotografií výrobce připravil 5MPx fotoaparát s autofocusem, na přisvětlovací diodu se ale zapomnělo. V tomto videu, které je téměř 18 minut dlouhé, si přístroj podrobně představíme, vyzkoušíme upravenou nabídku TouchFLO 3D, internetový prohlížeč a samozřejmě také přehrávání videa či funkce fotoaparátu.

Videopohled s mluveným komentářem (1. část)

2. část

Ve videopohledu jsem vyzkoušel i sledování filmů, které je na WVGA displeji skutečným požitkem. K testování jsem použil aplikaci CorePlayer, pro renderování byl nastaven QTv plugin. Video v rozlišení 624×352px (bitrate videa: 983 Kbps, bitrate audia: 132 Kbps, 24FPS) se při nastavení kvality na High (v CorePlayeru) přehrávalo plynule, i když někdy, zcela náhodně, došlo k nepatrnému škubnutí. Vyzkoušel jsem i video ve formátu 800×480px (bitrate videa: 2049 Kbps, bitrate audia: 128 Kbps, 25FPS), které odpovídá plné velikosti rozlišení displeje, ale to je v High nastavení nesledovatelné a výrazně se seká, nicméně pokud snížím kvalitu na Medium, video je naprosto plynulé, nicméně kvalita jde výrazně dolů. Osobně jsem očekával, že v tomto ohledu HTC lépe zapracuje, není to sice špatné, ale u takto výkonného komunikátoru by to rozhodně mělo být lepší.

Co se týče kompatibility aplikací s WVGA displejem, tak zde situace není až tak špatná, jak se často uživatelé domnívají. Většina výrobců již své aplikace pro potřeby WVGA displeje optimalizovala, vyzkoušel jsem například SPB Mobile Shell 2.1.2, CorePlayer, Resco Explorer 2008, pTravelAlarm, PhoneAlarm, Idos nebo Total Commander a vše fungovalo bez problémů. Nahlédl jsem i do diskuzí na Xda-developers, především kvůli kompatibilitě navigačních programů. Například iGo 8 po drobných úpravách funguje, Destinator 7 je chybně vykreslený, TomTom ve verzi 6.010 nefunguje, nicméně buildy 6.0 a 6.033 ano. Co naopak nefunguje, je VS Painter, StylusLock, SPB GPRS Monitor, SPB Brain evolution, PhatPad 4.5 nebo PocketRAR 3.80.

V naší Galerii si rovněž můžete prohlédnout několik fotografií HDčka a průběžně budou doplňovány i snímky pořízené 5MPx fotoaparátem, zde si můžete stáhnout videozáznam v rozlišení 320×240px, který pochází z Touche HD. Pokud máte ke komunikátoru nějaké dotazy, můžete využít prostoru v komentářích, bude-li v mých silách, pokusím se na vše odpovědět v připravované recenzi.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku