Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Články » Vědomostní hra pro dva, oceňovaná plošinovka a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Vědomostní hra pro dva, oceňovaná plošinovka a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Pokud se vám v předchozích týdnech stýskalo po přehledu zlevněných aplikací a her, můžete si oddechnout. Dnes jsme vám opět připravili seznam těch nejzajímavějších titulů, které si lze aktuálně pořídit zcela zdarma. Všechny položky jsou běžně placené, ale autoři se je rozhodli pro omezenou dobu uvolnit zcela zdarma.

Trvání bezplatné dostupnosti bohužel nezáleží na nás a nemůžeme ji nijak ovlivnit. Proto pokud vás některý z tipů zaujme, se stažením zbytečně neváhejte. Jednou nainstalované položky zůstanou ve vaší knihovně jako „zakoupené“ navždy, což platí pro Android i iOS. Můžete tak stahovat i „do zásoby“.

iOS

Ocmo

‎Ocmo
‎Ocmo
Autor: Team Ocmo
Cena: 25,00 Kč

Ocmo je plošinovka, v níž si ale nevystačíte s pouhým skákáním. Řešit budete muset také různé fyzikální hádanky v podobě nejrůznějších pohyblivých překážek. Nevyhnete se dokonce ani boji s bossem, nebo požírání králíků. Pokud vám přijde prvek jedení nebohých králíčků poněkud brutální, asi bychom měli zmínit, že v této hře nejste tak úplně kladný hrdina. Ve skutečnosti hrajete za jakési chapadlaté monstrum, které je asi tak trochu postrachem. Bližší informace zjistíte ale až v temném příběhu, který se v 80 kolech postupně odhaluje.

Hra je navržena tak, aby zabavila i zkušené hráče. Je tedy poměrně náročná a určitě se nevyhnete desítkám smrtí. Na druhou stranu však počítá s tzv. speedrunningem, tedy snahou level překonat za co nejkratší dobu. Nenajdete v ní tedy překážky bránící svižnému postupu a lze tak soupeřit s ostatními hráči i na čas.

Že jde o opravdu povedený titul stojící za vyzkoušení dokazuje několik vyhraných cen a kladné reference od tvůrce legendárního Doomu či vývojáře Super Meat Boye.

Aftercut

‎Aftercut
‎Aftercut
Autor: NIU LIXUAN
Cena: 79,00 Kč

Aftercut je vcelku jednoduchá, ale o to užitečnější aplikace. Umožňuje vám pracovat s výřezy s fotografií, přičemž vytvářet můžete zcela abstraktní díla, ale také jen lehké manipulace s realitou, nebo třeba stvořit prolnutí dvou záběrů do sebe.

Samotné vyjmutí objektu ze zdrojového snímku lze provést několika způsoby. Na výběr máte celkem sedm nástrojů. Některé z nich jsou plně manuální, jiné zase více méně automatické. Zejména u jednodušších objektů tak často postačí jen načrtnout přibližné obrysy objektu a aplikace se už o precizní vyjmutí postará sama.

Při následném vkládání a práci s výřezy můžete využít přes 40 filtrů a více než 300 zabudovaných efektů. Určité části objektu tak můžete zesvětlit, přidat jim okraje, převést je do komiksového stylu a podobně. Aplikace umožňuje také výběr různě deformovat či měnit jeho velikost a pracovat lze také s prolínáním.

Nechybí dokonce ani podpora průhlednosti (PNG), takže lze vytvářet i jakési „samolepky“ vhodné k dalšímu použití.

Hitman Sniper

‎Hitman Sniper
‎Hitman Sniper
Autor: SQUARE ENIX
Cena: 9,00 Kč+
Hitman Sniper
Hitman Sniper
Cena: 31,99 Kč

Aplikaci Hitman Sniper jsme již v našem přehledu kdysi měli. V době vydání jsme se jí také věnovali v samostatném článku.

Proto se tedy nebudeme opakovat a pouze zmíníme, že jde o dnes již téměř kultovní mobilní střílečku, která zaujme grafikou, hratelností i různorodostí celého světa. Čekat na vás bude 150 misí, 17 unikátních zbraní a dokonce i speciální zombie režim.

 

Android

Infinity Loop Premium

Infinity Loop Premium
Infinity Loop Premium

Infinity Loop je logická hra založená na konceptu klasických puzzle her, ovšem s unikátním přístupem ke skládání jednotlivých fragmentů. Místo dílků na vás totiž v každém levelu čeká několik všemožně tvarovaných linek. Ty musíte rotací kolem osy postupně spojovat tak, aby žádný konec nezůstal otevřený. To ovšem ne vždy znamená, že musí být výsledný obrazec spojitý. Někdy je totiž správným řešením třeba centrální „obrázek“ doplněný o několik menších ornamentů. Podstatné je, aby vše bylo uzavřené.

Podle popisu hra může působit vcelku nudně, nicméně téměř pětihvězdičkové hodnocení a více než sto tisíc instalací na Google Play dávají tušit, že opak je pravdou. Každý level je totiž tak trochu jiný. Někdy vám vyjde abstraktní obrazec, někdy třeba silueta zvířete. Těžko tak můžete předpokládat, jak má výsledek vypadat a vždy budete muset potrénovat své mozkové závity.

Hra obsahuje aktuálně přes 12 hodin herního obsahu, takže vám určitě na nějakou dobu vydrží. Autoři nicméně slibují přidávat stále další úrovně, takže by mělo jít v podstatě o nekonečnou zábavu.

2 Player Quiz Pro

2 Player Quiz Pro
2 Player Quiz Pro
Cena: 55,10 Kč

Jak se již z názvu této hry dá odvodit, jde o vědomostní kvíz pro dva hráče. Soutěžit můžete v mnoha oblastech od kultury, přes geografii až třeba po vynálezy. Celkem deset podkategorií je rozděleno do tří hlavních sekcí: data, země a mapa. Můžete soutěžit ve všech oblastech najednou, ale lze vybrat třeba i jen jednu, nebo naopak vyloučit kategorii, v níž se ani jeden z hráčů nevyzná.

U některých otázek postačí jedna správná odpověď, někdy zase budete muset vybrat například čtyři nejstarší filmy ze seznamu osmi. U geografie pak dokonce budete prstem na mapě hledat různé lokace a bod získá ten, který bude nejblíže.

Hra je přeložena i do češtiny a může tak snadno posloužit třeba jako cestovní náhrada deskových her typu Česko. Využijete ji ale samozřejmě i kdekoliv jinde.

Star Wars Pinball 7

Star Wars™ Pinball 7
Star Wars™ Pinball 7
Autor: Zen Studios
Cena: 54,99 Kč

Pinball hry asi zná každý, takže není třeba obecného popisu tohoto žánru. Zaměřme se proto na to, čím je tato varianta výjimečná. A jak se dá poznat z názvu, hlavní předností je, že byla vytvořena ve spolupráci s tvůrci Star Wars. Je tak plna nejrůznějších překážek, vyobrazení a efektů z této populární filmové série.

To vše navíc doplňuje opravdu povedená grafika, která využívá realistické odrazy světla a další fyzikální prvky, které zážitek z hraní učiní mnohem lepším. O zvukový doprovod se navíc starají skladby ze soundtracku Star Wars, což jistě fanoušci ocení.

Hra získala vysoká hodnocení od renomovaných zahraničních webů, mezi nimiž najdeme například CNET nebo GamesRadar. Vyzkoušením tedy chybu určitě neuděláte. Nevýhodou je jedině to, že v základu máte k dispozici stůl s motivy Epizody V a pokud budete chtít hrát i na stolech inspirovaných dalšími díly, budete je muset pořídit za in–app platbu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments