Vadí vám kvalita kamery u vašeho počítače? Apple představil řešení: použijte iPhone

iphone kamera mac 01

Přenosné MacBooky a Macy obecně nepatří zrovna k etalonům kvality ve smyslu webkamer. Apple ostatně teprve nedávno představil laptop s Full HD kamerou. Snad každý uživatel Macu přitom nosí v kapse iPhone, který má parádní fotosnímače s dostatečným rozlišením a řadou funkcí. Toho se Apple rozhodl využít a v rámci nového macOS Ventura představil funkci Continuity Camera.

Novinka umožní použít hlavní fotoaparát na zádech iPhonu jakožto webkameru pro váš Mac. Rozhodně by nemělo jít o funkci omezenou pouze pro FaceTime, vždyť sám Apple během konference WWDC zmínil například Zoom, Microsoft Teams, WebEx a další platformy pro skupinové videohovory.

Aktivace je dle ukázky jednoduchá. Prakticky stačí jen pomocí speciálního držáku přichytit iPhone k displeji velkého jablečného počítače a ten začne automaticky bezdrátově používat kameru iPhonu. Fanoušci videokonferencí se tak mohou těšit na funkce jako portrétní režim, centrování záběru či virtuální nasvícení obličeje pro případ špatných světelných podmínek. Během demonstrace rozhodně zaujala i funkce snímání pracovní desky, což iPhone dokáže díky širokému záběru kamery.

WWDC 2022 - June 6 | Apple

Zbývá poslední otázka – kdy? Podle všech dostupných informací by se měla funkce Continuity Camera (zatím neznáme český překlad) objevit rovnou při vydání iOS 16 a macOS Ventura, tedy na podzim tohoto roku.

Chytrý držák, který udrží iPhone v ideální poloze na laptopu nebo větším monitoru, může mít více podob. Bude jej vyrábět Belkin a k mání by měl být také ještě letos. K využívání této funkce však nezbytný není.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku