V Sony údajně vzniká PS5 Pro. Novinář prozradil, kdy se začne prodávat

sony playstation 5 console konzole hry games unsplash
  • Vylepšená konzole by se mohla objevit na trhu ke konci příštího roku
  • Jednou ze změn by mohl být pokročilejší ray-tracing 
  • K vydání PlayStation 6 by mohlo dojít až v roce 2028

Společnost Sony údajně pracuje na vylepšeném PlayStationu 5 s charakteristickým přídomkem Pro, na který si hráči zvykli v předcházející konzolové generaci. S informací jako první přišel novinář Tom Henderson z magazínu Insider Gaming, přičemž k vydání by podle jeho zdrojů mohlo dojít už ke konci příštího roku.

Podrobnosti o hardwarových specifikacích v tuto chvíli bohužel nejsou k dispozici. Avšak nedávno objevený patent hlavního architekta PlayStationu Marka Cernyho naznačuje, že společnosti Sony hledá cesty, jak ve videohrách vylepšit kvalitu tzv. ray-tracingu – metody, s jejíž pomocí lze věrně simulovat osvětlení v počítačové grafice.gaming hrani florian olivo unsplashNepřehlédněte

Úpadek E3 v přímém přenosu. Po Nintendu účast odpískal i Microsoft

Zdroje se zmiňují také o konzoli PlayStation 6, s jejímž uvedením se prý interně nepočítá dříve než v roce 2028. I to by mohl být jeden z důvodů k vydání vylepšené PS5 přibližně v půlce generačního cyklu.

Podle Hendersona letos vstoupí do prodeje ještě jiný model PS5 s odnímatelnou mechanikou, od něhož si japonský výrobce slibuje především snížení výrobních nákladů – v současnosti totiž nabízí dvě edice (standardní a digitální), které musí vyrábět odděleně. Tuto variantu přitom některá média mylně označují právě za PS5 Pro, avšak o její možné existenci se dozvídáme teprve nyní.

Autor článku blank
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku