TOPlist

Úpadek E3 v přímém přenosu. Po Nintendu účast odpískal i Microsoft

gaming hrani florian olivo unsplash
  • Microsoft se fyzicky nezúčastní letošní E3
  • Připojí se tak k Nintendu, které neúčast potvrdilo začátkem letošního roku
  • Nad Sony visí otazník, šance na jejich účast ale nejsou vysoké

Největší videoherní veletrh na světě Electronic Entertainment Expo, známý spíše pod zkratkou E3, býval v minulosti velkým herním svátkem a prestižní událostí. Řada okolností, ať už spojených s organizátory či s nedávnou pandemií koronaviru, zapříčinila úpadek veletrhu, který se stále nedaří zvrátit. Velcí výrobci konzolí a vydavatelé se často uchylují k organizaci vlastních akcí, které se sice konají ve stejném termínu jako E3, avšak dějí se na jiném místě a zcela nezávisle na veletrhu.

Ani letošní ročník to nevypadá, že by E3 navázala na své slavné roky. Po japonském Nintendu, které již dříve oznámilo, že na E3 nebude přítomno a raději se bude držet svých menších prezentací Nintendo Direct, se na veletrh v létě nechystá ani Microsoft. Ten má sice na 11. června naplánovanou velkou konferenci, která bude součástí E3 Digital, nicméně fyzický stánek na veletrhu gigant z Redmondu mít nebude, což potvrdil i mluvčí společnosti.Herní konzole Xbox Series XNepřehlédněte

Game Pass snižuje prodeje her, přiznal Xbox regulátorům

Otazník prozatím visí nad třetí velkou společností z takzvané velké trojky, tedy Sony. Ačkoli se firma ke své účasti prozatím nevyjádřila, IGN už v lednu přinesla informaci, že japonská společnost stojící za populárním PlayStationem, do Los Angeles nedorazí.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku