Úpadek E3 v přímém přenosu. Po Nintendu účast odpískal i Microsoft

gaming hrani florian olivo unsplash
  • Microsoft se fyzicky nezúčastní letošní E3
  • Připojí se tak k Nintendu, které neúčast potvrdilo začátkem letošního roku
  • Nad Sony visí otazník, šance na jejich účast ale nejsou vysoké

Největší videoherní veletrh na světě Electronic Entertainment Expo, známý spíše pod zkratkou E3, býval v minulosti velkým herním svátkem a prestižní událostí. Řada okolností, ať už spojených s organizátory či s nedávnou pandemií koronaviru, zapříčinila úpadek veletrhu, který se stále nedaří zvrátit. Velcí výrobci konzolí a vydavatelé se často uchylují k organizaci vlastních akcí, které se sice konají ve stejném termínu jako E3, avšak dějí se na jiném místě a zcela nezávisle na veletrhu.

Ani letošní ročník to nevypadá, že by E3 navázala na své slavné roky. Po japonském Nintendu, které již dříve oznámilo, že na E3 nebude přítomno a raději se bude držet svých menších prezentací Nintendo Direct, se na veletrh v létě nechystá ani Microsoft. Ten má sice na 11. června naplánovanou velkou konferenci, která bude součástí E3 Digital, nicméně fyzický stánek na veletrhu gigant z Redmondu mít nebude, což potvrdil i mluvčí společnosti.konzole xbox series xNepřehlédněte

Game Pass snižuje prodeje her, přiznal Xbox regulátorům

Otazník prozatím visí nad třetí velkou společností z takzvané velké trojky, tedy Sony. Ačkoli se firma ke své účasti prozatím nevyjádřila, IGN už v lednu přinesla informaci, že japonská společnost stojící za populárním PlayStationem, do Los Angeles nedorazí.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku