K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » V prvním čtvrtletí se v USA prodalo víc Chromebooků než Maců

V prvním čtvrtletí se v USA prodalo víc Chromebooků než Maců

Ještě nedávno se spekulovalo o tom, že Google zařízne systém Chrome OS ve prospěch Androidu. Zjevně se ale nic takového nechystá, naopak vliv Chrome OS má narůst s příchodem obchodu aplikací Google Play a podpoře aplikací pro Android (více informací). I když u nás Chromebooky příliš populární nejsou, za velkou louží se jim vede poměrně dobře. Dokonce tak dobře, že podle IDC překročily jejich prodeje v prvním čtvrtletí počítače od Applu.

F101_Pixel2_Silver_PlayStore

Zatímco Apple prodal v prvním kvartále v USA 1,76 milionů zařízení se systémem OS X, Chromebooků od různých výrobců se prodaly téměř dva miliony. Tento úspěch mají údajně na svědomí zejména americké školy, které levné Chromebooky nakupují do výuky. Podpora aplikací pro Android v systému Chrome OS tak může tento zájem ještě více posílit a alespoň částečně ohrozit dominanci Microsoftu na poli levných notebooků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Já se obávám, že školství jsou Android aplikace úplně u…:)
  Předpokládám, že je to ve škole prostě psací stroj a tenký klient pro vzdálený obsah. Pokud by výrobci nekriplili „wintel“ laptopy/notebooky Atom jádry, tak by si Chrombook ani neškrtl:)

 2. tomas (neregistrovaný)

  toto kupuju skoly? ako naco? na hranie? sa necudujme ze v usa vyrastaju samy …

 3. qwwwq (neregistrovaný)

  Informatiku na tom neuci. Doufam.

  • Hrda ovce (neregistrovaný)

   Jisteze ne, na to maji ipady.

   • tedy (neregistrovaný)

    ipady mi k práci vhodné zrovna nepřijdou, už mj. kvůli dalším investicím do sw, na vše ostatní jsou výborné, jen to chce dát pozor s tou nadržeností, kdy vyjde update iOS, hned nahrávat, někdy následuje mírné a s další verzí i větší zklamání….pak je na uživateli zda přistoupí na veřejné tajemství, apple GAME, tedy že si každý rok pořídí nový model a oni tak budou moci dál fungovat, nebo přejde ke konkurenci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *