Domů » Bleskovky » V prvním čtvrtletí se v USA prodalo víc Chromebooků než Maců

V prvním čtvrtletí se v USA prodalo víc Chromebooků než Maců

Ještě nedávno se spekulovalo o tom, že Google zařízne systém Chrome OS ve prospěch Androidu. Zjevně se ale nic takového nechystá, naopak vliv Chrome OS má narůst s příchodem obchodu aplikací Google Play a podpoře aplikací pro Android (více informací). I když u nás Chromebooky příliš populární nejsou, za velkou louží se jim vede poměrně dobře. Dokonce tak dobře, že podle IDC překročily jejich prodeje v prvním čtvrtletí počítače od Applu.

F101_Pixel2_Silver_PlayStore

Zatímco Apple prodal v prvním kvartále v USA 1,76 milionů zařízení se systémem OS X, Chromebooků od různých výrobců se prodaly téměř dva miliony. Tento úspěch mají údajně na svědomí zejména americké školy, které levné Chromebooky nakupují do výuky. Podpora aplikací pro Android v systému Chrome OS tak může tento zájem ještě více posílit a alespoň částečně ohrozit dominanci Microsoftu na poli levných notebooků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments