Domů » Bleskovky » V ČR se začal prodávat Samsung Galaxy Alpha: Cenou příliš nepotěší

V ČR se začal prodávat Samsung Galaxy Alpha: Cenou příliš nepotěší

Samsung začal na českém trhu prodávat elegantní smartphone Galaxy Alpha, který láká na povedený design v čele s hliníkovým rámečkem. V redakci se shodneme, že se za poslední dobu vzhledově jedná o nejpovedenější model s rukopisem jihokorejského výrobce. Pod kapotou se ale nacházejí parametry, které novinku řadí spíše do střední třídy; to se už ale nedá napsat o ceně, která je rozhodně prémiová, a bohužel ne v příliš pozitivním slova smyslu.


Galaxy Alpha ve třech barevných variantách

Verze s 32GB interní pamětí se u nás prodává za 16 990 Kč včetně DPH, což je opravdu hodně a uvidíme, jak dlouho si Galaxy Alpha takhle vysokou cenu udrží. Samsung s hliníkovým tělem už dorazil i k nám do redakce, takže se brzy můžete těšit na recenzi. Před nedávnem jsme vám nabídli článek s prvními dojmy, který by vám rovněž měl pomoci s rozhodováním, zda si Galaxy Alphu pořídit či nikoliv.


Podívejte se, kde můžete Samsung Galaxy Alpha pořídit za nejlepší cenu…

Tip ke čtení – Galaxy Alpha: První dojmy z elegána s kovovým tělem a sebevědomou cenou

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

19 komentářů

 1. nečekal jsem cenu pod cenou SGS5. Třeba ten propad akcií Samsung probere z cenového snu a začne myslet strategicky.

 2. No nepotěší ani designem…

 3. jack2310 (neregistrovaný)

  No design mi připadá nenápaditý…, prostě nezaujal.

 4. lerion (neregistrovaný)

  No to je mi videopohled… Elegantní smartphone… Kde? Já vidím velmi nepovedenou a splácanou kopii iPhonu 5 a Lumie 930. Rámeček okopírovaný od iPhonu, nijaká přední stěna a záda nevzhledná.

  Slibovaný prémiový design nevidím, prémiový materiál také ne. Vidím pouze cenu, která je vzhledem k výbavě naprosto mimo.

  • Souhlas. L930 nelze považovat za elegantní smartphone a iPhone 5 už není IN, když tu máme ohebnou šestku :-D Ale tak nějak nechápu, jak takové malé firmičky jako je Samsung a Apple může způsobovat doslova žaludeční vředy :-D

 5. knizmi (neregistrovaný)

  Vy dneska perlíte. V sousedním článku provozujete 64bitový Android na Snapdragonu 805 a tady zas řadíte mobil s Cortexy A15, tedy tím nejsilnějším, co lze vůbec do mobilu nacpat, do střední třídy…

  • A15 je něco jako Haswell, vyjadřuje to generaci architektury, která je užitá od lowendu (Pentium) až po hiend (i7).

  • knizmi (neregistrovaný)

   uni: To nijak neodporuje tomu, co píšu, ne? ;-)

   Je tu 4xCortex-A15 (+ 4xCortex-A7), nic rychlejšího tu zatím (pro Android) nemáme. A53 i Kraity jsou pomalejší a A57 zatím nikde nejsou. S frekvencí na mě nechoď, stejně všechny telefony s out-of-order procáky po pár desítkách sekund throttlují na ~1,3 GHz.

   Dále tu je Mali-T628 MP6, jedno z nejvýkonnějších grafických řešení momentálně na trhu.

   Máme tu také LTE, 32 GB vnitřní paměti, 2GB RAM a velice slušný foťák (podle prvních recenzí).

   Tak co z toho teda sou ty parametry, které „novinku řadí spíše do střední třídy“?

  • loko (neregistrovaný)

   tak má to jen prachsprosté HD rozlišení displeje. V dnešní době jak není quadHD na 4″ displej, tak to v žádném případě nemůže patřit výše, než do střední třídy ;)

  • knizmi (neregistrovaný)

   Nojo, na to jsem zapomněl. 1280×720 na 4,7″. To je vlastně skoro low-end ;)

  • Neodporuje, ale zároveň to, že je tam A15 nerovná se automaticky hiend. Ostatně jak ukazuje jejich presentace, konfigurací je více:

   [odkaz]

   Zmínkou A15 se zaručuje spíše to, že je užita moderní technologie, než že max výkon.

  • BTW: jak ukazuje Sony, Nokia, Apple a tímto i Samsung, dnes se nepovažuje (aspoň z pohledu výrobce) hiend jen to, co má max. Mhz, ppi, MB apod., ale prostě jen „prémiovost“ dané věci. Což pravda, min. u Samsungu tak nějak hapruje…

  • knizmi (neregistrovaný)

   Tak jádro je jen jedno, maximálně existují starší a novější revize (které se liší výkonem a spotřebou (nemluvím o výr. procesu, který je 20nm btw)), přičemž podle Anadtechu Samsung použil jednu z těch nejnovějších.

   Pak se taky dá konfigurovat počet jader a velikost L2 cache. Cortex-A15 podporuje až 4 MB, Samsung osadil 2 MB, které jsou běžnější. Takže opět žádný low-end.

   Jinými slovy – materiály, vzhled a cena jsou prémiové. Vnitřnosti high-end. Tak pořád hledám něco, co na tom komu připomíná střední třídu.

  • Tak pro Hi-end je adekvátní např. 128GB, nikoli 32GB a ještě bez rozšíření. Taky jsou prej třeba 3GB RAM, CMOS už se taky umí 20MP místo 12MP. USB 3.0 by také dnes Hi-endu slušelo (když už máme ty 128GB kapacity a 4K videa). No a bez 500+ ppi prej ani ránu.

   Zkrátka, Hi-end je dnes opravdu jinde.

  • loko (neregistrovaný)

   Upřímně řečeno, většinou s UNIm souhlasím, v tomto případě mi taky moc hlava nebere řazení do střední třídy.

  • knizmi (neregistrovaný)

   uni: Tak zrovna od tebe jsem teda argumentaci počtem MPix ve foťáku nečekal. Pokud teda ten příspěvek není myšlen celý jako ironie :-D

   Jinak z hi-endu má 128 GB snad jen iPhone a jinak nikdo, 3 GB RAM mají některé vlajkové lodě, některé i letos pořád mají 2 GB. USB 3.0 má snad jeden nebo dva modely Samsungu. Podle toho příspěvku vlastně žádný hi-endový telefon v současnosti neexistuje ;-)

   No a ten foťák – v iPhonu je 8MPix snímač, fotky z toho lezou minimálně srovnatelné s ostatními top modely konkurence a na DxO ho vyhodnotili jako současnou špičku. Takže asi tolik k závislosti kvality fotek na rozlišení.

   PS: Asi se ani od autora článku nedočkám odpovědi na to, čím ten telefon teda spadá do střední třídy.

 6. BTW: dle Samsungu je cena 16699,-

  [odkaz]

 7. Vy jste chytráci, včera jsem ho viděl v Alze a na živo vypadá opravdu nádherně. Škoda tý ceny, jinak je to telefon, kterej vypadá fakt premiově. To, že nemá Full HD mně osobně nevadí spíš ta cena a taky ho mohli osadit aspoň 64GB pamětí.

 8. JaroB (neregistrovaný)

  Tak a teraz nech porovná niekto cenu Z3C a tohoto …a že SONY je drahé …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).