Uživatelé TikToku v ohrožení? Osobní data více než miliardy z nich prý kolují internetem

aplikace tiktok

Sociální síť TikTok, která je populární především mezi mladými, nejspíše čelí bezpečnostnímu skandálu. Alespoň to tvrdí kyberbezpečnostní společnost BeeHive CyberSecurity na svém twitterovém účtu. Ta analyzovala část uniklých dat a potvrdila, že se skutečně jedná o uživatele TikToku.

Únik pravděpodobně postihl datová úložiště. Slabinou se ukázala být Android aplikace. Podle bezpečnostní firmy unikla osobní informace o uživatelích. Bezpečnostní analytici dále tvrdí, že chyba umožňuje získat data „pouhým jedním kliknutím“. Podle dostupných informací nejde o drobnost – celkem se má jednat o 2,05 miliardy záznamů o celkovém objemu 790 GB. Za útokem nejspíše stojí skupina AgainstTheWest.Nepřehlédněte

TikTok, Facebook a Instagram obsahují skrytý kód, který umí sledovat vaši aktivitu

V reakci na nemilou zprávu vydal mluvčí TikToku prohlášení pro Bloomberg, ve kterém stojí, že zveřejněný zdrojový kód se neshoduje se zdrojovým kódem TikToku a že pro společnost je soukromí a bezpečnost uživatelských dat prioritou. Podle zástupce TikToku také sociální síť žádný únik dat nezaznamenala.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku