Už žádná extra aplikace? Google chce do Androidu integrovat detekci lokalizačních štítků

lokalizační štítek Apple AirTag

I když Apple lokalizační štítky nevymyslel, do značné míry tuto kategorii chytrého příslušenství zpopularizoval, když před rokem představil AirTagy. Google samozřejmě nechce zůstat pozadu a už nyní podle serveru 9to5Google implementuje podporu pro chytré štítky do systému Android. Ta by měla fungovat podobně jako aplikace Detektor sledování od Applu.

Na rozdíl od výše zmíněné aplikace má systémové řešení v Androidu obsáhnout hned několik používaných standardů. V kódu se objevily zmínky jak o populárním lokalizačním štítku Tile, tak i o AirTagu, byť pod kryptickým označením „ATag“. Zároveň se zde vyskytla také zmínka o „Finder tag“, přičemž v tuto chvíli není jasné, o co se konkrétně jedná.

android detekce stitku
Google aktuálně pracuje na integraci detekce lokalizačních Bluetooth štítků, nicméně celý proces se aktuálně nachází ve velmi rané fázi vývoje

Skenování lokalizačních štítků by mělo být implementováno ve službách Play. Poslední verze s číslem 22.12.13 při pokusu o naskenování štítku odkazuje na „neznámé štítky“, nicméně do budoucna by měl systém ve výchozím stavu umět detekovat ty nejpoužívanější.apple airtag recenzeNepřehlédněte

Recenze Apple AirTag: dejte sbohem (nejen) ztraceným klíčům

Tato služba je nicméně stále ve vývoji a vznáší se kolem ní spousta otázek. Tou hlavní je, na jakém principu bude vyhledávání štítků fungovat. Zatímco v případě AirTagu či Tile je nutné přímo v aplikaci zahájit hledání, v případě iOS probíhá detekce automaticky díky technologii UWB, kterou už nyní nabízí celá řada zařízení s Androidem.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku