Domů » Bleskovky » Už i Bentley chystá vlastní elektromobil. Luxus na čtyřech kolech si ale dá na čas

Už i Bentley chystá vlastní elektromobil. Luxus na čtyřech kolech si ale dá na čas

Elektromobilita je bezesporu současným trendem, na který chce naskočit prakticky každý. Když se poměrně nedávno objevila zpráva, že elektromobil chce vyrobit i legendární značka z Maranella, žádného „petrolheada“ to nenechalo chladným. Nyní se do výroby elektrického auta chystá další luxusní značka, konkrétně britské Bentley.

bentley bentayga hybrid
Ilustrační obrázek

První elektrickou vlaštovkou v portfoliu Bentley by mělo být luxusní SUV, které bude postaveno na platformě Artemis koncernu VW, do kterého Bentley patří. Na nasazení Artemis budou Britové spolupracovat s Audi, která má vývoj pod palcem. „S Artemis můžeme být u vývoje hned v jeho počátcích a pomáhat platformu definovat. Sice vývoj nebudeme řídit, ale rozhodně z něj budeme profitovat,“ řekl generální ředitel Bentley Adrian Hallmark.

Bentley unsplash
Dříve se ale dočkáme plug-in hybridů Flying Spur a Continental GT

Více informací britská automobilka ohledně svého chystaného elektrického SUV bohužel nezveřejnila. Podle spekulací se ho nicméně nedočkáme dříve než v roce 2025. Před plně elektrickým autem si Bentley pravděpodobně nový typ pohonu vyzkouší na dvou chystaných plug-in modelech – Flying Spur má přijít už letos, zatímco Continental GT ještě datum uvedení na trh nemá.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).