Domů » Bleskovky » Úspěch nebo neúspěch: kolik smartphonů Nokia se prodá v letošním roce?

Úspěch nebo neúspěch: kolik smartphonů Nokia se prodá v letošním roce?

Společnost HMD Global letos s pomocí čínského výrobce FIH Mobile oživila značku Nokia na chytrých telefonech, a představila hned čtyři smartphony pyšnící se jejím logem. Na českém trhu je možné zakoupit všechny modely (včetně vlajkové Nokie 8), společně s reinkarnací legendární Nokie 3310. Zapůsobil návrat finské značky do světa smartphonů i na běžného uživatele?

Podle IDC patří telefonům značky Nokia 0,4 % globálního trhu, na finském trhu se dokonce probojovaly na 5. místo. Ve druhém čtvrtletí, kdy se prodeje začaly celosvětově rozbíhat, prodala firma HMD Global 1,4 milionů smartphonů, ve 3. kvartále už to mělo být 2,5 milionů. Nejsilnější prodeje ale prý teprve přijdou v tomto čtvrtletí, do kterého promluví vánoční svátky.

Marketingový ředitel HMD Global Pekka Rantala na začátku září uvedl, že od počátku roku byly prodány miliony smartphonů a desítky milionů hloupých telefonů značky Nokia. Podle podrobné analýzy zveřejněné na stránce Communities Dominate Brands koluje mezi uživateli přes 4 milionů smartphonů Nokia, přičemž do konce roku by se toto číslo mělo vyšplhat blízko k 10 milionům. Na konkrétnější čísla a zhodnocení úspěchu / neúspěchu si ale budeme muset počkat až na začátek příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments