Sledujte nás na YouTube

Nokia 8 přichází na český trh: vlajkový model za sympatickou cenu

Počínaje dnešním dnem se na pultech obchodů začíná objevovat stále ještě vlajková loď společnosti Nokia (HMD Global) – model 8. Ten nabídne velmi dobrou výbavu a sympatickou cenu.

Nokia 8 vyniká především téměř čistým Androidem ve verzi 7.1.1 (update na Oreo je již v přípravě) a příslibem pravidelných aktualizací. Použitým procesorem je zde Snapdragon 835, který je doplněn o 4 GB paměti RAM a 64 GB úložiště. Displej má úhlopříčku 5,3″ a QHD rozlišení. Fotografy jistě potěší přítomnost duálního fotoaparátu s puncem značky Zeiss. Hlavní čočka nabízí rozlišení 13 Mpx a optickou stabilizaci, sekundární černobílá čočka pak rozlišení 13 Mpx. Nechybí ani přední kamerka se shodným rozlišením 13 Mpx.

Nokii 8 u nás seženete v „matně modré“ a „ocelově šedé“ barevné variantě za doporučenou cenu 15 999 Kč vč. DPH.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

31 komentářů

 1. No jestli je to úložiště skutečně ROM, tak je dost k prdu:)

 2. jarda (neregistrovaný)

  Za sympatickou cenu fakt neni, moje predstava je do 10 tisic.

 3. SLOVovca (neregistrovaný)

  16 000,- za telefon od neznámého výrobce ? BUM a máme tu na číňanovi nápis NOKIA.

  • Nox (neregistrovaný)

   Někdo na toho číňana zase plácne obrázek jablíčka a pak to prodává za pětadvacet klacků.

  • Jarda (neregistrovaný)

   Co to meleš o neznámém výrobci????!!!!!!

   • Výrobce je znám, Foxconn.

   • SLOVovca (neregistrovaný)

    Foxconn je jen montovna, jako Hnujdééé z Nošovic, také jen montovna.

   • SLOVovca (neregistrovaný): Ee, Foxconn je jak zadavatel, tak dodavatel i zhotovitel. Nastuduj. Příklad v Nošovicích je pak mimo. Spíše jako např. Samsung.

   • SLOVovca (neregistrovaný)

    Zadavatel je spíš HMD Global který zadá, že se má vyrobit nějaký telefon se samolepkou Nokia.
    Stavebník také není ten co dělá na stavbě :D

   • SLOVovca (neregistrovaný): Jak píšeš, “spíš”. Ale na druhou stranu, HMD Global Oy=Foxconn a možnosti, z čeho skládat jsou dané tím, co má nasmlouvané (dostupné) Foxconn, tedy coby dodavatel.
    Jinak je trojlístek zadavatel-dodavatel-zhotovitel na sobě nezávislý, např. Apple-dodavatelé-Foxconn/Pegatron.

   • shepii (neregistrovaný)

    uni: Po tisící. Výrobce je finský HMD Global Oy, Foxconn je jen montovna. To je to samé, jak kdybys řekl, že výrobce iPhonu je Foxconn. :) Už to začíná být otrava, přijmi ten fakt a už tady všem dál nedokazuj, jakého blba ze sebe umíš udělat (všichni už to totiž dobře ví :) ).

 4. Pavel Jandák (neregistrovaný)

  Je to děsný telefon, ani za 10ku se mi ho nepodařilo prodat…

  • To ani koupit. ????????????

   • Pavel Jandák (neregistrovaný)

    Pokud máš zájem, napiš, za 10ooo,- je tvůj, stav nového, tmavě modrá barva…

   • Písni do SZ email a domluvíme se.

   • Pavel Jandák (neregistrovaný)

    napiš tady: marcellc@seznam.cz

   • SLOVovca (neregistrovaný)

    Jirka sbírá každý šrot s nápisem Nokia a je jedno jestli to je W10Mrtvola nebo Android. Mám tu doma N86 8Mpx , ale ta by se ti nelíbila, tenkrát šroty Nokia nedělala.

   • Diky za email.

   • A jistě děkují i spam boti.

    Pavel Jandák (neregistrovaný): Pro příště napiš ty znaky aspoň “nějakou češtinou”, ať to není tak snadno strojově čitelné;)

 5. Nox (neregistrovaný)

  Jsem zvědavý, jestli Nokia přijde i v nějakém provedení s větším displayem/menším rámečkem, ne nutně nejvyšší třída. Bral bych něco kolem 6″ a zatím se mi jejich telefony celkem líbí, nicméně by mě štvala baterie. Od Xiaomi jsem se rozmlsal 2-4 denní výdrží.

 6. Kolegyně v kanceláři má šestku. Kolega si včera koupil osmičku. Moc doufá, že bude odladěná více než šestka. Seká se, zamrzne uprostřed hovoru, prostě špatný :( Tak jsem opravdu zvědav na to, jak se bude chovat osmička v reálu a nejen v testech.

 7. SLOVovca (neregistrovaný)

  Tak a kruh se uzavírá, finská Nokia co dělala Lumiie pod taktovkou MS telefony s tím bezvýznamným systémem, teď dělá androidy a MS jí dodal prohlížeč Edge , stahujte z Gplay : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.emmx

  Ten MS je fakt veselá firma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

" } ]; //napoveda: tag-iphone-xs, content
/* konec - REKLAMA DLE TAGU zadani reklamy */ /* START - REKLAMA DLE TAGU - programovani */ var tagyArray = []; var tagyArray2 = []; $.each( tagy_obj, function( key, value ) { var slug_tagu=value["slug_tagu"]; var reklama=value["reklama"]; // sahifa if ($('body').is('.single-post, .post-template-default')){ if ($('#the-post').hasClass(slug_tagu)){ tagyArray.push(slug_tagu); } } // wptouch if ($('body').is('.single-post, .theme-bauhaus-child')){ if ($('#the-post-wptouch').hasClass(slug_tagu)){ // ok mame tag, pustime reklamu tagyArray2.push(slug_tagu); } } }); // sestavime reklamu // sahifa if ($('body').is('.single-post, .post-template-default')){ var sortedArray = tagyArray.sort(function (a, b) { if (a < b) return -1; else if (a > b) return 1; return 0; }); var sahifapole = sortedArray.slice(0, 1); $.each( tagy_obj, function( key, value ) { var slug_tagu=value["slug_tagu"]; var reklama=value["reklama"]; if($.inArray(slug_tagu, sahifapole) != -1) { $("#the-post .entry").append(reklama); //tagyArray.push(slug_tagu); } }); } // wptouch if ($('body').is('.single-post, .theme-bauhaus-child')){ var sortedArray2 = tagyArray2.sort(function (a, b) { if (a < b) return -1; else if (a > b) return 1; return 0; }); var wptouchpole = sortedArray2.slice(0, 1); $.each( tagy_obj, function( key, value ) { var slug_tagu=value["slug_tagu"]; var reklama=value["reklama"]; if($.inArray(slug_tagu, wptouchpole) != -1) { if ($('#the-post-wptouch .post-page-content .wptouch-showcase.showcase-location-post_content').length > 0 ) { $('#the-post-wptouch .post-page-content .wptouch-showcase.showcase-location-post_content').before(reklama); } // nebo pokud reklamni div neni tak jen pripnem pod clanek else $('#the-post-wptouch .post-page-content').append(reklama); //tagyArray.push(slug_tagu); } }); } /* KONEC - REKLAMA DLE TAGU programovani */ });