Domů » Bleskovky » USB Condom: Chraňte svůj konektor před neznámými zdířkami

USB Condom: Chraňte svůj konektor před neznámými zdířkami

Na serveru CrowdSupply, kde se vynálezci a podnikatelé všeho druhu snaží získat finanční podporu pro své nové projekty, se objevila zajímavá novinka lákající na netradiční název. USB Condom je malé zařízení o velikosti běžného flashdisku, které má ochránit vaše mobilní zařízení při dobíjení z neznámého USB portu.

 

Autoři reaguji na nový trend, kdy je zákazníkům na letištích, v knihovnách nebo kavárnách čím dál častěji nabízena možnost dobít si smartphone nebo tablet pomocí volně dostupných USB portů. Tato vítaná služba ale zároveň představuje novou hrozbu, USB kabel může totiž kromě elektrické energie pochopitelně přenášet i data.

 

V takovém případě se tedy určitě hodí mít u sebe ochranu. Abyste nepřišli o své cenné soubory, nebo si naopak do telefonu nenatáhli nebezpečný malware, můžete pro připojení kabelu do neznámého portu použít USB Condom. Ten zablokuje piny na konektoru, které zprostředkovávají přenos dat, a propustí pouze čistou elektřinu. Strach z nakažení je tak rázem pryč.

Autoři USB Condomu si na CrowdSupply řekli o nepříliš ambiciózní částku 500 dolarů, kteoru nadšení přispěvatelé výrazně překonali. Nebude to tedy snad dlouho trvat a USB Condom se objeví nejen na pultech obchodů, ale třeba i v automatech v blízkosti kaváren a nočních klubů.

Miroslav Havlíček

13 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Radši bych viděl rozšíření bezdrátového nabíjení. Žádné podobné věci nejsou potřeba a ještě je to daleko pohodlnější.

  Ale přesto – když to nní problém u WP, tak předpokládám, že ani u iOS nebo Androidu nebude problém zakázat datovou komunikaci pro kabel, ne?

  • Jiří Mrázek (neregistrovaný)

   Samozřejmě není problém datový přenos zakázat, Android to bude mít v nové verzi vyřešené :)

  • qayser (neregistrovaný)

   Ja to mam i v Androidu 4.2.2.

  • Shadeyy (neregistrovaný)

   Co je na tom pohodlnějšího? Že nemusím pokaždé zapojovat kabel, ale musím položit telefon na podložku, která je pořád na stejném místě a nemůžu tím pádem s telefonem ani manipulovat? Nebo máte na mysli bezdrátové nabíjení ve stylu Bluetooth, byť jen třeba na jeden metr, popřípadě na délku kabelu?

 2. To blokování u WP je až u 8,1 GDR1….? Nebo to někde přehlížím u 8,1 Cyan?

  • Je k dispozici už teď u 8.1. Byl tu jeden tip. Dej lupu (vyhledat) a zadej USB. Pak se objeví USB nastavení. V něj je volba zeptat se.

 3. Igor (neregistrovaný)

  Zoberem si akykolvek micro USB kabel, na vhodnom mieste odstranim kus izolacie a zo styroch vodicov staci dva prerusit. Ak si dobre pamatam, tak cierny a cerveny sluzia na napajanie.

  Cena kabla max. 3€

  Cas na upravu max. 10 min.

 4. Mira (neregistrovaný)

  Ideálně to udělat součástí kabelu (myslím, že by o výrazný nárůst rozměrů nešlo) a s přepínačem pouze nabíjení/nabíjení s datovým přenosem.

 5. Peter (neregistrovaný)

  S mojou Lumiou nemam strach ze mi dakto scucne data, kedze ani mobiledit si nevie rady

 6. Jabkar (neregistrovaný)

  Dobry, decka, iOS ma v zakladu blokaci(samozrejme lze odsouhlasit a povolit).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).