Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » USB Condom: Chraňte svůj konektor před neznámými zdířkami

USB Condom: Chraňte svůj konektor před neznámými zdířkami

Na serveru CrowdSupply, kde se vynálezci a podnikatelé všeho druhu snaží získat finanční podporu pro své nové projekty, se objevila zajímavá novinka lákající na netradiční název. USB Condom je malé zařízení o velikosti běžného flashdisku, které má ochránit vaše mobilní zařízení při dobíjení z neznámého USB portu.

 

Autoři reaguji na nový trend, kdy je zákazníkům na letištích, v knihovnách nebo kavárnách čím dál častěji nabízena možnost dobít si smartphone nebo tablet pomocí volně dostupných USB portů. Tato vítaná služba ale zároveň představuje novou hrozbu, USB kabel může totiž kromě elektrické energie pochopitelně přenášet i data.

 

V takovém případě se tedy určitě hodí mít u sebe ochranu. Abyste nepřišli o své cenné soubory, nebo si naopak do telefonu nenatáhli nebezpečný malware, můžete pro připojení kabelu do neznámého portu použít USB Condom. Ten zablokuje piny na konektoru, které zprostředkovávají přenos dat, a propustí pouze čistou elektřinu. Strach z nakažení je tak rázem pryč.

Autoři USB Condomu si na CrowdSupply řekli o nepříliš ambiciózní částku 500 dolarů, kteoru nadšení přispěvatelé výrazně překonali. Nebude to tedy snad dlouho trvat a USB Condom se objeví nejen na pultech obchodů, ale třeba i v automatech v blízkosti kaváren a nočních klubů.

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments