Upravený kernel pro Nexus 4 přináší podporu USB host

Nedávno jste si u nás mohli přečíst recenzi telefonu Nexus 4 a nutno říct, že si odnesl vcelku pozitivní hodnocení. Samozřejmě ale existují i funkce, které mu chybí a jednou z nich je podpora USB host. To v praxi znamená, že ani přes redukci k zařízení nepřipojíte žádné USB periferie, jako jsou třeba myši, klávesnice, nebo flash disky. Člen fóra Xda-developers.com s přezdívkou CaptainMuon nicméně dokázal tuto funkci aktivovat a uvolnil upravený kernel, jehož instalací na svém Nexusu 4 zprovozníte USB host.

Má to ale háček. V první řadě kromě samostatné redukce MicroUSB ==> USB budete potřebovat i USB rozbočovač s externím napájením a flashnutím kernelu navíc přestane správně fungovat připojení k počítači. Autor také upozorňuje, že při tvorbě nebral ohled ani na spotřebu energie, což se může v provozu negativně projevit. Kernel je zatím určen pouze pro verzi Androidu 4.2.1 a na jiných může způsobovat problémy s voláním. Praktická funkčnost tedy v tomto případě zatím není příliš velká, je to však nadějný začátek, který by mohl být předzvěstí pro další kernely a custom ROM podporující tuto funkci. Instalační soubor stáhnete zde a je důležité upozornit, že nahrávání provádíte na vlastní nebezpečí a při neopatrném postupu si můžete vaše zařízení poškodit.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku