Upravený kernel pro Nexus 4 přináší podporu USB host

Nedávno jste si u nás mohli přečíst recenzi telefonu Nexus 4 a nutno říct, že si odnesl vcelku pozitivní hodnocení. Samozřejmě ale existují i funkce, které mu chybí a jednou z nich je podpora USB host. To v praxi znamená, že ani přes redukci k zařízení nepřipojíte žádné USB periferie, jako jsou třeba myši, klávesnice, nebo flash disky. Člen fóra Xda-developers.com s přezdívkou CaptainMuon nicméně dokázal tuto funkci aktivovat a uvolnil upravený kernel, jehož instalací na svém Nexusu 4 zprovozníte USB host.

Má to ale háček. V první řadě kromě samostatné redukce MicroUSB ==> USB budete potřebovat i USB rozbočovač s externím napájením a flashnutím kernelu navíc přestane správně fungovat připojení k počítači. Autor také upozorňuje, že při tvorbě nebral ohled ani na spotřebu energie, což se může v provozu negativně projevit. Kernel je zatím určen pouze pro verzi Androidu 4.2.1 a na jiných může způsobovat problémy s voláním. Praktická funkčnost tedy v tomto případě zatím není příliš velká, je to však nadějný začátek, který by mohl být předzvěstí pro další kernely a custom ROM podporující tuto funkci. Instalační soubor stáhnete zde a je důležité upozornit, že nahrávání provádíte na vlastní nebezpečí a při neopatrném postupu si můžete vaše zařízení poškodit.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

7 komentářů

  1. uni (neregistrovaný)

    Výhody Androidu proti iPhone (aneb neustále omílané argumenty Apple haters): výměnná baterie, slot na kartu, normální SIM, USB Host, příp. NELCD (ta černá, ta spotřeba)… a pak vezmeme etalon Androidí produkce (Nexus cosi) a…:-D

  2. HUdasp (neregistrovaný)

    Praktičtější by byla podpora USB-OTG.. tam se nemusí základní příslušenství napájet

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *