Samsung Galaxy Z Fold 2 bude kompletně odhalen už příští týden. Víme, kolik bude stát

galaxy z fold 2 1

Na začátku srpna se odehrál tradiční Samsung Unpacked Event, který přinesl ohromnou spoustu novinek – smartphony řady Galaxy Note 20, tablety řady Galaxy Tab S7, hodinky Galaxy Watch 3 a bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Live. Tak trochu v pozadí zůstal ohebný smartphone Galaxy Z Fold 2, pro který Samsnug chystá samostatnou premiéru. Korejský gigant nyní zveřejnil oficiální pozvánku.

fold

Ohebný Galaxy Z Fold 2 bude kompletně odhalen už příští týden 1. září, tisková konference nazvaná Unpacked Part 2 bude začínat v 16:00 našeho času. Od Samsungu očekáváme zejména oznámení ceny a dostupnosti, neboť ostatní detaily se již dostaly na internet, ať už oficiální či neoficiální cestou. Telefon bude disponovat dvěma displeji s úhlopříčkami 6,2 a 7,6“, třemi 12Mpx fotoaparáty, čipsetem Qualcomm Snapdragon 865+, 12 GB RAM a 256GB pamětí. Vnitřní displej bude oproti minulé generaci vyztužen ohebným sklem.

Levnější než první generace

Podle serveru WinFuture.de by měl být Galaxy Z Fold 2 levnější než jeho přímý předchůdce, Samsung si údajně řekne „pouze“ o 1 999 EUR (asi 52 500 korun), první generace  přitom začínala na částce o 100 EUR vyšší (v ČR byla zaváděcí cena 53 999 korun). Ústupkem však bude menší vnitřní paměť, Galaxy Z Fold 2 dostane pouze 256GB úložiště a nebude disponovat slotem na paměťovou kartu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku