Uniklé zdrojové kódy Windows XP jsou pravé. Podařilo se z nich „sestavit“ funkční systém

V minulém týdnu se na čínském diskuzním fóru 4chan objevily odkazy na torrentový soubor obsahující zdrojové kódy operačních systému od Microsoftu, mimo jiné i Windows XP. Dosud nebylo jasné, zda je únik legitimní, nebo zda jsou uniklé soubory podvržené, nyní však již máme v této věci jasno.

Zdrojové kódy jsou pravé

IT technik, který pod nickem NTDEV_ publikuje na Twitteru a YouTube, zveřejnil video, ve kterém ukazuje úspěšné zkompilování funkčního operačního systému Windows XP z uniklých zdrojových kódů. Kód se prý příliš nelišil od prodejní verze Windows XP, pouze v něm chyběly některé komponenty (např. proces winlogon.exe nebo spousta ovladačů), které se však podařilo nahradit. Společně s Windows XP unikly i zdrojové kódy Windows 2003, které byly údajně kompletnější.

https://twitter.com/NTDEV_/status/1311426532842393601

Bohužel videa již byla ze sociálních sítí smazána, neboť porušovala autorská práva společnosti Microsoft.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku