Domů » Bleskovky » Unikátní prsten Oura Ring se konečně dočkal nové verze. Funkcemi potěší, předplatným už tolik ne

Unikátní prsten Oura Ring se konečně dočkal nové verze. Funkcemi potěší, předplatným už tolik ne

Pokud se zajímáte o nositelnou elektroniku a různé možnosti, jak sledovat svou tělesnou aktivitu i zdraví a životní funkce, možná znáte finskou firmu Oura Health, která konečně představila dlouho očekávanou třetí generaci svého chytrého prstenu Oura Ring.

S novou verzí přichází možnost nepřetržitého sledování srdečního tepu. Po sportovním výkonu a následné regeneraci je nyní možné zpětně nahlédnout do informací týkajících se právě srdečního tepu. Počet teplotních senzorů se zvýšil ze tří na sedm, což přispěje také  k přesnějšímu měření teploty.

Oura Ring Generation 3 scaled 1
Oura Ring třetí generace

Od toho se odvíjí novinka pro ženy v podobě předpovědi menstruace až 30 dní předem právě pomocí sledování změn tělesné teploty.

Okysličení krve

Stejně jako například Apple Watch nabídne nová verze Oura Ring také měření hladiny okysličení krve. Tato funkce ale bude k dispozici až v průběhu příštího roku. Využití najde u sportovců, ale i v rámci předvídání zdravotních problémů. CEO Oura Health Harpreet Rai uvedl, že zatím není ve hře přímé určování diagnózy a návrh léčby, nicméně prsten může upozornit na to, že se děje něco neobvyklého a možná byste měli navštívit lékaře.

Introducing the Oura Ring Gen3

Prsten Oura Ring vás vyjde na 300 až 400 USD v závislosti na jeho povrchové úpravě (6 600 až 8 800 Kč bez DPH). Novinkou je měsíční předplatné ve výši 6 USD (130 Kč bez DPH), které budete muset zaplatit pro přístup do aplikace s veškerými pokročilými statistikami.

Bez této aplikace budete mít k dispozici pouze základní data. Uživatelé starších modelů prstenů ale mohou slavit, protože dostanou slevu na nový hardware i doživotní předplatné aplikace zdarma.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

10 komentářů

 1. Stejně jako například Apple Watch už nová verze Oura Ring nabídne také měření hladiny okysličení krve.

  40 modelov hodiniek a minimalne 8 znaciek meralo SPO2 uz davno davno pred applom, kym sa technologicky zaostale jablko dotiahlo na konkurenciu. Preco si ale opat raz nepohonkat nad svojou modlou jablkom.. to naozaj kazdy ovcoid musi v kazdom jednom clanku spomenut apple?

  • Se podívej, co má jako první uvedené ve svém „CV“ autor článku 😅 Co jsi jako čekal? Takoví lidé objevují technologie až když je představí Apple 👌

  • Tajfun diskuzi

   obcas zasnu nad omezenosti nekterych komentujicich. soudit cloveka podle popisku v profilu, to je hodne v topu. nebo to tam podle vas mel do textu vypisovat tech 40 modelu hodinek od znacek jako xixao a podobny? cmon guys, apple udava trend, ne neky hongmi z aliexpressu, co mozna pouzivate vy.

  • Tajfun, udává trendy? Tím, že představí technologie pár let poté, co ostatní?

  • Ne, Anonyme. Tím, že je představí, když jsou odladěné a fungují. Ne jako na náramku za 300 z ali, kde by stejně dobře mohl být v aplikaci generátor náhodných čísel a rozdíl bys nepoznal.

  • Pazdy, koukám, že nejvíc práce stále odvádí marketingové oddělení Applu 😅

  • Já už třeba vyzkoušel spoustu hodinek a Apple Watch jsou první hodinky, které mi spolehlivě měří tep. Samsung, Huawei, FitBit ani Garminy v těch nejvyšších verzích bohužel dost veliké odchylky. Takže raději budu mít něco později a funkční, než jen generátor náhodných čísel jak už bylo poznamenáno.

 2. Jak ideálně zjistit rozměr na daný prst? Máte ověřený odkaz na objednání? Děkuji

  • Normálně, objednej si prsten na Oura a jako první ti přijde testovací sada kroužků a podle té pak ti přijde prsten…

  • případně se zastav v libovolným zlatnictví, tam kroužky maj a velikost ti řeknou

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).