Domů » Bleskovky » Unikátní předměty Stevea Jobse míří do aukce. V nabídce je jeho bunda či vizitka

Unikátní předměty Stevea Jobse míří do aukce. V nabídce je jeho bunda či vizitka

Steve Jobs se velmi výrazně zapsal do dějin výpočetní techniky. Obzvláště po jeho návratu do Applu se z něj postupně stala doslova rocková hvězda, která měla celé zástupy svých věrných fanoušků. Stejně jako u celebrit i v případě Jobse se po jeho smrti stalo z předmětů, kterých se byť jen na chvíli dotkl, velmi ceněné zboží. Na poslední aukci se vydražila Jobsova žádost o práci za více než 300 000 dolarů (cca 6,5 milionu korun).

steve jobs apple auction bomber
Předměty týkající se Applu a Stevea Jobse míří do aukce

Ve Spojených státech se nyní chystá další aukce, do které přijde celá řada předmětů spjatá ze Stevem Jobsem. Mezi nimi je například vizitka za vyvolávací cenu 400 dolarů (cca 8 500 korun), 17 vizitek dalších zaměstnanců nebo bunda „Wingz World Tour 1989“ z firmy NeXT, kterou měl Jobs skutečně na sobě, za 200 dolarů (cca 4 300 korun).

Relativně dostupnou položkou dražby jsou čtyři kazety se základními programy pro počítač Apple II, které v aukci začínají na 200 dolarech (cca 4 300 korun). Za povšimnutí stojí také disketová mechanika pro Apple II podepsaná Stevem Wozniakem, schémata počítače Apple I rovněž s Wozniakovým podpisem či plakáty propagující iPod.

jobs bunda 1
Bundu z firmy NeXT měl Jobs skutečně na sobě

U většiny předmětů se očekává, že jejich cena poletí strmě nahoru. Největšími adepty na raketový růst ceny je bomber, základní deska 128K Macintoshe podepsaná Jobsem a Raskinem nebo Jobsova vizitka. Na celou nabídku aukce, která započne 12. srpna, se můžete podívat na stránkách RR Auction.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).