Domů » Bleskovky » Jak žádal o práci Steve Jobs? Jeho žádost se vydražila za více než 3,5 milionu

Jak žádal o práci Steve Jobs? Jeho žádost se vydražila za více než 3,5 milionu

Práci potřebuje každý, výjimkou nejsou ani slavné osobnosti technologického odvětví. Když Steve Jobs v roce 1973 odešel z Reed College, tak práci potřeboval taky. A jako každému smrtelníkovi mu nezbývalo nic jiného než poslat žádost o zaměstnání. Kromě toho, že žádost nabízí malý náhled do duše mladého Jobse, tak se také jedná o svědectví tehdejší doby, kdy stolní počítače byly ještě v plenkách.

V Jobsově žádosti například najdeme spoustu chyb, které jsou ovšem úmyslné. Zajímavostí je, že Jobs neměl v té době žádné telefonní číslo, jako místo bydliště uváděl univerzitu, kterou opustil, a jako jednu ze svých předností uvedl práci s kalkulačkou, čímž se rozhodně nemohl pochlubit každý. Neodpustil si ani malý vtípek u otázky, zda má přístup k dopravnímu prostředku. Tam mladý Jobs uvedl, že je to „možné, ale nepravděpodobné“.

Právě tento historický dokument, se kterým Steve Jobs získal své první zaměstnání v legendární videoherní společnosti Atari, šel do dražby. Za úvodní cenu 50 000 dolarů se pochopitelně nevydražil, částka se zastavila až na neuvěřitelných 174 757 dolarech (více než 3 a půl milionu korun). Společně s žádostí o zaměstnání šly do aukce také další předměty podepsané Jobsem – manuál k Mac OS X (vydraženo za 41 806 dolarů) a novinový článek o iPhonu (vydraženo za 26 950 dolarů). Dohromady se všechny předměty vydražily za téměř čtvrt milionu dolarů.

Steve Jobs: osm faktů, o kterých jste možná nevěděli

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. A tohle měl přesně namysli Piero Manzoni, když vytvářel své dílo Umělcovo ho*no. Tady jde přesně vidět co je člověk schopný koupit a kolik je za to ochoten zaplatit.

    • Úplná demence, že? ???? obrazy, známky, apod.

    • tohle kupují lidi, kteří nevědí co s penězma. Mnohem větší ironie je, když si člověk s minimálkou prohulí část výplaty a následně brečí, že se má špatně :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).