Domů » Bleskovky » Jak žádal o práci Steve Jobs? Jeho žádost se vydražila za více než 3,5 milionu

Jak žádal o práci Steve Jobs? Jeho žádost se vydražila za více než 3,5 milionu

Práci potřebuje každý, výjimkou nejsou ani slavné osobnosti technologického odvětví. Když Steve Jobs v roce 1973 odešel z Reed College, tak práci potřeboval taky. A jako každému smrtelníkovi mu nezbývalo nic jiného než poslat žádost o zaměstnání. Kromě toho, že žádost nabízí malý náhled do duše mladého Jobse, tak se také jedná o svědectví tehdejší doby, kdy stolní počítače byly ještě v plenkách.

V Jobsově žádosti například najdeme spoustu chyb, které jsou ovšem úmyslné. Zajímavostí je, že Jobs neměl v té době žádné telefonní číslo, jako místo bydliště uváděl univerzitu, kterou opustil, a jako jednu ze svých předností uvedl práci s kalkulačkou, čímž se rozhodně nemohl pochlubit každý. Neodpustil si ani malý vtípek u otázky, zda má přístup k dopravnímu prostředku. Tam mladý Jobs uvedl, že je to „možné, ale nepravděpodobné“.

Právě tento historický dokument, se kterým Steve Jobs získal své první zaměstnání v legendární videoherní společnosti Atari, šel do dražby. Za úvodní cenu 50 000 dolarů se pochopitelně nevydražil, částka se zastavila až na neuvěřitelných 174 757 dolarech (více než 3 a půl milionu korun). Společně s žádostí o zaměstnání šly do aukce také další předměty podepsané Jobsem – manuál k Mac OS X (vydraženo za 41 806 dolarů) a novinový článek o iPhonu (vydraženo za 26 950 dolarů). Dohromady se všechny předměty vydražily za téměř čtvrt milionu dolarů.

Steve Jobs: osm faktů, o kterých jste možná nevěděli

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments