Domů » Bleskovky » Únik za miliony? Za odhalené informace o Xiaomi musí zaplatit majlant

Únik za miliony? Za odhalené informace o Xiaomi musí zaplatit majlant

Velké technologické společnosti si své produkty úzkostlivě chrání, což ovšem neznamená, že by se k chystaným novinkám nedostali leakeři a nenaservírovali nám je jako na stříbrném podnose. Například takový Apple už má úniků informací dost a vydal se na křížovou výpravu proti leakerům. Ani to ale některé z nich neodradí od toho, aby utajované informace získávali i nadále.

Xiaomi Mi 11 recenze
Xiaomi Mi 11

Své by o tom mohl vyprávět Gu Xuyang ze serveru Beautiful Technology. Loni v srpnu zveřejnil na svých stránkách video, ve kterém rozbaloval Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition dříve, než se telefon oficiálně dostal do prodeje. Tím ovšem Xuyang porušil dohodu o mlčenlivosti, která zakazovala zveřejnění jakýchkoli informací o daném produktu před stanoveným datem.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G recenze
Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Podle Čínské mezinárodní ekonomické a obchodní arbitrážní komise se Xuyang dopustil porušení této smlouvy, kterou uzavřel s Xiaomi. Za porušení dohody o mlčenlivosti byl rovněž vynesen trest ve výši jednoho milionu jüanů (cca 3 270 000 korun). Pokud Xuyang pokutu neuhradí včas, bude mu k ní přičten úrok z prodlení do doby, než celou částku uhradí.

Xiaomi Mi 11 Ultra 011
Xiaomi Mi 11 Ultra

Společně s pokutou musí uhradit také výlohy za arbitráž ve výši 96 360 jüanů (cca 315 000 korun). Blogger sice na sociální síti Weibo zveřejnil omluvu, ta jej však od pokuty nezachrání. Porušování dohod o mlčenlivosti se zkrátka nevyplácí a rozhodně nestojí za chvilku slávy, kterou to s sebou nese.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Tak to je vcelku pochopitelné, pokud uzavřel smlouvu tak je i jí vázaný a musí ji dodržovat. Pokud zařízení zveřejnil dříve než mohl, je pochopitelné že přijde řádný trest. Další trest bude že již nikdy nebude moci mít přístup k zařízení dřív než ostatní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).