Domů » Bleskovky » Ulike 2: Čínský Oppo to s Androidem zkouší ve střední třídě, Find 5 míří do Evropy

Ulike 2: Čínský Oppo to s Androidem zkouší ve střední třídě, Find 5 míří do Evropy

Čínský výrobce Oppo před nedávnem představil výkonný smartphone Find 5 s fullHD displejem, který bude určen pro ty nejnáročnější uživatele. Svého zástupce už ale stihl vyslat i mezi telefony střední třídy, i když zatím pouze na čínském trhu. Oppo Ulike 2 nabídne 4,5″ qHD displej (540 x 960 px), 5Mpx fotoaparát, 1 GB RAM, 16GB vnitřní paměti bez možnosti rozšíření skrze microSD karty a operační systém Android 4.0 „Ice Cream Sandwich“.

 

V Číně se tento kousek prodává v přepočtu za necelých 7 000 Kč a je možné, že se později dostane i na evropský trh. Oppo totiž před několika dny oznámil, že s nabušeným modelem Find 5 zamíří do Evropy; v Německu, Velké Británii, Finsku, Norsku, Dánsku a Švédsku se objeví v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.

  
Oppo Find 5 se chystá do Evropy. K dispozici bude i verze s 32 GB vnitřní paměti

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).