TOPlist

Ukrajinští vývojáři hry S.T.A.L.K.E.R. 2 čelí kybernetickým útokům, stojí za nimi ruští hackeři

stalker 2
  • Vydání hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl je v ohrožení
  • Studio napadli proruští hackeři, kteří odcizili citlivé informace
  • Pokud se GSC Game World dnes neomluví ruským a běloruským hráčům, ukradená data zveřejní

GSC Game World, ukrajinské studio stojící za vývojem hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, bylo podle svých slov napadeno hackery. Ti vývojářům vyhrožují, že pokud v titulu neprovedou změny podle jejich představ, zveřejní na internetu celou řadu citlivých materiálů, sdělili zástupci studia na svém twitterovém účtu.

„V nedávné době byl účet jednoho našeho zaměstnance, který pracuje se sdílenými obrazovými soubory, napaden hackery. Ti nyní zneužívají získaná data k tomu, aby nám vyhrožovali a zastrašovali nás,“ stojí v prohlášení.

GSC Game World je pod palbou hackerů už více než rok, nicméně až doposud se jim nepodařilo napáchat závažnější škody. S úspěšným útokem se pochlubil uživatel na sociální síti VKontakte a zároveň zveřejnil seznam požadavků, po jejichž nesplnění zveřejní detaily o příběhu, cutscény, mapy a další.Stalker 2Nepřehlédněte

S.T.A.L.K.E.R. 2 v parádním traileru přibližuje život v Zóně. Vývoj pokračuje navzdory válce na Ukrajině

Mezi požadavky, které musí být do dnešního dne splněny, je omluva studia hráčům v Rusku a Bělorusku, odblokování účtů na Discordu a také implementace ruského dabingu. Studio už se k požadavkům vyjádřilo a dle očekávaní hackerům neustoupí. Videoherní studio GSC Game World bylo válkou na Ukrajině poměrně silně ovlivněno, část vývojářů se dokonce přesunula do Prahy, kde pokračuje ve vývoji. S.T.A.L.K.E.R. 2 by měl vyjít v letošním roce, podle informací z platformy Steam je nejpravděpodobnější prosinec 2023.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku