Ukrajina chystá unikátní NFT kolekci. Rekapituluje časovou linii ruské invaze

ukraine NFT

Ukrajina v aktuálně probíhajícím konfliktu s Ruskem řeší jednu klíčovou otázku – kde získat finanční prostředky pro svou obranu. Tradiční metodou jsou příspěvky od neziskových organizací, nicméně nyní je k dispozici také méně obvyklý způsob, jak válce zmáhané zemi pomoci. Ukrajinská vláda zkouší alternativní způsob získání finančních prostředků, konkrétně skrze fenomén NFT.

Ukrajinský vicepremiér a ministr pro digitální transformaci Mykhailo Fedorov oznámil na Twitteru spuštění speciální kolekce NFT s názvem Meta History: Museum of War, které sestává z časové linie invaze ruských vojsk na Ukrajinu. Konkrétně se bude skládat z „každého klíčového momentu války“ doprovázeného o uměleckou ilustraci. Už příští týden půjde na platformě Ethereum/Polygon do prodeje prvních 54 tokenů pokrývajících první tři dny války. Cena jednoho NFT byla stanovena na 0,15 etherů, což je při aktuálním kurzu přibližně 10 600 Kč.

„Zatímco Rusko používá tanky, aby zničilo Ukrajinu, my se spoléháme na revoluční blockchainovou technologii,“ uvedl Fedorov ve svém tweetu. Veškerý zisk z prodeje půjde na podporu ukrajinské armády a civilistů, na které konflikt dopadl nejvíce.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku