Domů » Bleskovky » Uhádnete nejúspěšnější hru dekády? Na kontě má 115 milionů prodaných kopií

Uhádnete nejúspěšnější hru dekády? Na kontě má 115 milionů prodaných kopií

Pro někoho to možná bude překvapení, pro aspoň trochu znalé hráče nikoli. Nejúspěšnější hrou uplynulé dekády se stal megahit studia Rockstar Games – GTA V. Poslední díl posunul legendární gangsterskou ságu o kus dopředu, a to nejen svými tradičními kontroverzemi (například interaktivní mučící scénou), ale především třemi hratelnými postavami. Mezi hráči se GTA V těší obrovské oblibě, o čemž svědčí i více než 115 milionů prodaných kopií.

GTA V 123
GTA V je hrou desetiletí

Oproti ostatním titulům v top 20 mělo GTA V jednu výhodu – hra vyšla kromě všech platforem také na minulou a současnou generaci konzolí. Ostatní místa si ale taktéž zaslouží pozornost. Nejvíce titulů v top 20 měla značka Call of Duty, která zabrala polovinu míst, konkrétně rovných 10.

 1. Grand Theft Auto V
 2. Call of Duty: Black Ops
 3. Call of Duty: Black Ops II
 4. Call of Duty: Modern Warfare 3
 5. Call of Duty: Black Ops III
 6. Call of Duty: Ghosts
 7. Red Dead Redemption II
 8. Call of Duty: WWII
 9. Call of Duty: Black Ops IIII
 10. Minecraft
 11. Call of Duty: Advanced Warfare
 12. Call of Duty: Modern Warfare 2019
 13. Elder Scrolls V: Skyrim
 14. Mario Kart 8
 15. Call of Duty: Infinite Warfare
 16. Battlefield 1
 17. Battlefield 4
 18. Destiny
 19. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 20. Star Wars Battlefront 2015

Nepřehlédnětetohle je 10 nejvýdělečnějších mobilních her poslední dekády

GTA V 2

Sedmé místo patří dalšímu velkému hitu studia Rockstar, kterým je esence divokého západu Red Dead Redemption II. Mnohými je tato hra považována za nejpropracovanější open world titul vůbec. Desáté místo zaujmul Minecraft, který stále hraje stabilní základna hráčů. Překvapením je jistě Skyrim, který vyšel koncem roku 2011, nebo launchový titul konzole Nintendo Switch – The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dominance kompetetivních stříleček ale jistě nikoho nemohla překvapit.

Jaká je vaše nejoblíbenější hra uplynulé dekády? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

 1. Som prekvapený ze wow nebol v rebricku

 2. GTA je tam oprávněně – nejlepší hra všech dob (resp. nejlepší herní mechanismus všech dob). Škoda jen, že tak brzo jsou vyčerpané všechny úkoly a pak je to jen bezcílné motání se městem/krajinou… chtělo by to nějaký systém importu úkolů, co může tvořit komunita…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).